Chcesz otworzyć kwiaciarnię? Nie wiesz ile musisz zainwestować i czy możesz wziąć pożyczkę?

aktualizacja: 2017-07-19 18:46:00     nr wiadomości: 32508     przeczytano: 4261     Ilość komentarzy komentarze: 0


Zwyczaj kupowania kwiatów, jako prezentu na różnego rodzaju okazję, zawsze będzie w modzie. W czasie świąt i przy różnego rodzaju okazjach właściciele kwiaciarni mogą zarobić w ciągu jednego dnia nawet kilka tysięcy złotych . Jeśli posiadasz zdolności w dziedzinie usług florystycznych to ten biznes jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.


CZYM PACHNIE TEN BIZNES?

Kwiaciarnia to  biznes dla osób pracowitych. Tak jak przy każdym innym biznesie musimy zliczyć wszystkie koszty. Najważniejszą kwestią jest analiza rynku, ponieważ warto jest się dowiedzieć jak liczna jest nasza przyszła konkurencja. W związku z tym, musisz zliczyć wszystkie kwiaciarnie, które znajdują się w pobliżu twojej lokalizacji. Nie przejmuj się jeśli w okolicy jest już dużo lokali świadczących usługi florystyczne. Istnieje wiele innych bardzo istotnych czynników mających duży wpływ na twoją pozycję na rynku. W tym biznesie liczy się dosłownie wszystko: jakość kwiatów, nasze umiejętności oraz atmosfera.


OD CZEGO ZACZĄĆ?

Gdy już wybierzesz idealny lokal (możesz go również wynająć w celu obniżenia kosztów) to zajmij się załatwianiem różnego rodzaju pozwoleń. W Urzędzie Gminy uzyskasz wszystkie cenne wskazówki, jeśli chodzi o tą kwestię. Kolejnym krokiem jest zdobycie kontaktów do dostawców oraz zatrudnienie florysty.


IDEALNY WŁAŚCICIEL!

Idealny właściciel powinien bardzo dobrze znać się na kwiatach. Co więcej, powinien posiadać cechy takie jak pracowitość, skrupulatność i cierpliwość. Jeśli posiadasz wszystkie wyżej wymienione cechy to osiągniesz sukces i będziesz się cieszył z dużych dochodów.

Nie martw się jeśli w Twojej okolicy jest sporo kwiaciarni. Miej na uwadze fakt, iż każda dobrze prowadzona kwiaciarnia może przynosić bardzo duże zyski, mimo dość licznej konkurencji. Wystarczy, że wszystko dokładnie rozplanujesz i stworzysz jedyny w swoim rodzaju biznes plan.


ILE MUSISZ ZAINWESTOWAĆ?

Kwestie finansowe są bardzo istotne, ponieważ każdy chce na sowim biznesie zarobić, a nie stracić. Na sam start potrzebujesz od kilku tysięcy do kilku dziesięciu tysięcy złotych. Klika tysięcy starczy Ci na remont starego lokalu, który możesz również wynająć. To znacznie obniży koszty. Następnym etapem jest zakup mebli. Nie musisz kupować nowych. Wystarczy, że odpalisz komputer i znajdziesz rożnego rodzaju okazje na aukcjach internetowych. Podsumowując, wynajęcie niedużego lokalu może Cię kosztować około 3 000 zł,  a jego adaptacja to koszt około 1 500 zł. Na towar będziesz musiał przeznaczyć od 1 000 zł do 2 500 zł. Warto również pomyśleć o dobrej reklamie (ulotki, ogłoszenia w gazecie, strona internetowa), której koszt nie będzie przekraczał 1 000 zł. oraz o zakupie kasy fiskalnej. Miej też na uwadze innego rodzaju koszty, takie jak opłaty stałe, do których zalicza się ZUS, składki oraz różnego rodzaju rachunki – około 500 zł miesięcznie. Całkowity koszt zamyka się w sumie 6 000 zł. Miesięcznie możesz zarobić dwa razy więcej zakładając, że dziennie będzie Cię odwiedzało około 20 osób, z których każda wyda co najmniej 25 zł. Chyba już znasz odpowiedź na pytanie czy ten biznes się opłaca.


SKĄD WZIĄĆ PIENIĄDZE?

Większość swoich inwestycji możesz zrealizować ze zgromadzonych wcześniej oszczędności. Możesz też poprosić o pomoc rodzinę czy przyjaciół. Ale po co, skoro z pomocą przychodzi BOSS pożyczka, która pozwala na szybkie uzyskanie pożyczki całkowicie online. O kwotę 10 tysięcy złotych może ubiegać się każda osoba planująca założyć własną działalność gospodarczą. Jest to jeden z najszybszych sposób finansowania dla start-up’ów, czyli dla osób, które dopiero co zaczynających swoją przygodę z biznesem. BOSS pożyczka https://bosspozyczka.pl/ zakłada bardzo prosty sposób wnioskowania bez potrzeby przedstawiania wielu zaświadczeń i dokumentów. Wystarczy wypełnić krótki wniosek online, podając dane swoje oraz prowadzonej działalności. Pożyczka jest rozkładana na maksymalnie 24 raty, a środki zazwyczaj wpływają na konto w ciągu 24 godzin od otrzymania potwierdzenia podpisania przez Klienta umowy podczas wizyty kuriera.

WERONIKA LECHAŃSKA

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.