Ceny działek ROD ostro w górę

aktualizacja: 2020-05-30 10:23:08     nr wiadomości: 42492     przeczytano: 5913     Ilość komentarzy komentarze: 9

Od kilku tys. zł do blisko 50 tys. zł – tyle w tej chwili w Grajewie kosztują działki w Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Cenę podbija prąd, woda, ładna altana, szklarnia. 

Już od kilku lat obserwuje się mocne zainteresowanie uprawą działki i jej użytkowania – mamy po prostu tzw. „boom na działki”. Idea ogrodnictwa działkowego odżywa w szybkim tempie, każdy chce mieć swój skrawek zieleni. Wiąże się to oczywiście z trendem społecznym związanym z dążeniem ludzi do otaczania się zielenią i uprawy roślin oraz z rozwijającym się hobby ogrodniczym.

Kiedyś zakładane, zarządzane oraz przydzielane przez zakłady pracy i nazywane pracowniczymi ogrodami działkowymi, dziś skupione w ogólnopolskim stowarzyszeniu.

 

 

Warto pamiętać, że na terenach ogródków działkowych jest zakaz zamieszkiwania. Za korzystanie z działki w sposób nieuprawniony są kary. 

Część altan jest za duża i nosi znamiona samowoli budowlanej. Kupując działkę, należy przeanalizować, czy przypadkiem nie przejmujemy ewentualnych problemów. Warto przy tym pamiętać, że działkowiec nie jest właścicielem gruntu. Jest jedynie właścicielem tego, co na nim: domku, altany, krzewów, drzew i kwiatów. I to one wpływają na wartość oferty.

 

Nieruchomości - Sprzedam

 

e-Grajewo.pl

Jaki zakaz zamieszkiwania... na H.Sawickiej mieszkają od wiosny do jesieni.
Napisał: Dzialkowiec dodano: 2020-05-30 13:15:08

Moja działka to chcę to mieszkam. Moze jeszczeć ktos mi będzie mówił co mam na niej posadzić .Szok
Napisał: Kazik dodano: 2020-05-30 18:21:45

Przeszkadza ci to?
Napisał: bolo dodano: 2020-05-30 18:26:34

panie prezesie wszyscy dookoła mamy wspólny temat ,, dlaczego już od dłuższego czasu nie ma ciśnienia wody , to nie znaczy że musimy ją lać na trawę ale są kwiaty które wymagają więcej wilgoci i warzywo za miast podlać w kilka minut to sikiem leje godzinę a w nie które miejsca musimy zanieść wodę konewką bo ciśnienie za małe jakiś czas temu to choć rano można było to podlać , tak że prosimy rozwiązać nasz problem z ciśnieniem wody a przede wszystkim dawać jego wcześniej przynajmniej o 1 -ną godzinę po południu
Napisał: działkowic dodano: 2020-05-30 19:00:59

Te ogrody działkowe, nie są nawet w stanie dorównać tym z większych miast , u nas to kawał pola weźmie, posadzi kartofle itd... postawi golębnik , jakiś kilka bud wokół i to zaszczyt że ma działkę :-( po to jest ZARZAD by czuwał nad wyglądem ogrodu, dużo osób chce odpocząć, a tu zero intymności, krzyki dzieci, też czasami są nie do zniesienia przez cały dzień! Regulamin swoje a ludzie mają to głęboko :-)
Napisał: Dzialkowiec dodano: 2020-05-30 20:07:43

ludzie za 50tys to można mieć hektar pola i sobie robisz co chcesz jak ktoś nie myśli to kupuje działkę której nie jest właścicielem ale numer
Napisał: ?? dodano: 2020-05-31 00:24:24

?? ha pola to dopiero początek wydatków,a tu masz kawałek pola ,domek ,tarasik ,blisko domu spacerkiem parę minut. Tak ,więc wszystko ma swoje dobre i złe strony.
Napisał: Xyz dodano: 2020-05-31 11:27:38

Najgorzej jak ty sądzisz, się spinacze, a tu ci sasiad gołębie puszcza i jedzie se do domu, wszystkie nasiona wydzielanie zwracasz mu uwagę a on się śmieje glupio
Napisał: Kamil dodano: 2020-06-01 07:15:14

Tak bo Pan prezes jak Kaczyński co chce to robi na temat gołębi to nic nie zrobicie bo Prezes jest za tymi golebiarzami a nie pszeciwny ja rozumiem ktoś ma hobbi ale niech szanoje innych zaczyna się sezon letni to trzymaj jeden drugim to ptasio grypę jak SO ludzie na działkach pszeciez można wieczorem wypuszczać lub rano jak ludzi nie ma a nie PATOLOGI w środku działek se loty robi.
Napisał: Benek dodano: 2020-06-01 19:28:27

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.