Centrum Dialogu Kultur

aktualizacja: 2020-01-09 12:40:34     nr wiadomości: 41205     przeczytano: 4378     Ilość komentarzy komentarze: 2

W przyszłym roku, przy ulicy Sportowej w Szczuczynie, powstanie Transgraniczne Centrum Dialogu Kultur w Szczuczynie. Stadion miejski stanie się centrum promocji różnorodności kulturowej i etnicznej regionów.

Zakres inwestycji jest szeroki i obejmuje m.in. budowę budynku administracyjno-organizacyjnego, kasy biletowej, dwóch trybun częściowo zadaszonych, sześć trybun odkrytych, trzech deszczochronów oraz wiaty kominkowej. W ramach zadania zostaną wykonane także zjazdy, utwardzone ciągi jezdne i pieszo-jezdne, parkingi dla samochodów osobowych i autobusów, ścieżki rowerowe, plac pod tereny wystawowe, mobilne sceny koncertowe, imprezy plenerowe, pole namiotowe.

Będą zamontowane kosze na śmieci, toalety kontenerowe typu TOI TOI, ławki, stojaki  na rowery, tablice informacyjne, znaki drogowe oraz krzesełka na widowniach. Teren zostanie ogrodzony, oświetlony i monitorowany. W ramach zadania zostaną zamontowane. Całość zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Fundamenty jednej z ośmiu trybun są już na tzw. budowlanym poziomie zero. Druga za chwilę ten poziom osiągnie, a nasi spece na budowie już pracują nad dwiema kolejnymi – informuje Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna.

Projekt jest współfinansowany z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020. Głównym celem jest promocja różnorodności kulturowej i etnicznej regionów Szczuczyn w Polsce, Szczuczyn na Białorusi oraz Kowla na Ukrainie. W tym celu powstaną trzy transgraniczne centra dialogu kultur.

 
  - fot. A. Kuczyński   - fot. A. Kuczyński   - fot. A. Kuczyński   - fot. A. Kuczyński

No i jak wyglądacie Grajewianie ze swoimi bublami projektanckimi ( stadion i kościół przy wylocie na B-stok) są to ogólnopolskie perełki tandety.A przecież macie swoich bardzo zdolnych ludzi w tej dziedzinie (bracia Kuczyńscy). Już wkrótce ujrzycie ich dzieło sztuki w Szczuczynie. Ze sportowym pozdrowieniem -" Michos"
Napisał: JAREK. dodano: 2020-01-09 17:05:41

Szczuczyn potrafi a u nas kaplica stoi cały czas rozgrzebana.
Napisał: Michał dodano: 2020-01-10 14:50:34

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.