CRESOVIA – WARMIA 0:3

W sobotnie popołudnie WARMIA Grajewo pokonała w Siemiatyczach tamtejszą CRESOVIĘ 3:0. Wydawać by się mogło, że wysoki wynik świadczy o łatwym zwycięstwie naszej drużyny, jednak mecz pokazał, że dotychczasowy komplet domowych zwycięstw bez straty bramki siemiatyckiej drużyny nie był przypadkiem.

Już pierwsze minuty pokazały, że grajewian czeka ciężka przeprawa z bardzo ostro, a momentami nawet brutalnie grającymi piłkarzami CRESOVII. Pomimo nieznacznej przewagi WARMII i dogodnych sytuacji Dzierzgowskiego, Zubowskiego czy Staniszewskiego, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Konsekwentna gra przyniosła wymierny skutek w drugiej połowie. Opadającym z sił piłkarzom CRESOVII coraz trudniej było przeciwstawić się WARMII. W 57. minucie po przedryblowaniu kilku obrońców w polu karnym Tomasz Dzierzgowski umieścił piłkę w siatce. Kilka minut potem po odbiorze Alberta Staniszewskiego z najbliższej odległości bramkę zdobył Janusz Stankiewicz. Kropkę nad i postawił w 76 minucie ponownie Dzierzgowski. Mecz zakończył się wynikiem 0:3 i zasłużone trzy punkty pojechały do Grajewa.

W środę o godzinie 16:00 grajewianie zmierzą się w kolejnej rundzie rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu województwa podlaskiego w Śniadowie z tamtejszym KS – liderem tabeli Klasy Okręgowej. Kolejny mecz ligowy WARMIA zagra w sobotę 17 września o godzinie 16:00 w Grajewie a przeciwnikiem naszego zespołu będzie PROMIEŃ Mońki.

10.09.2016 Siemiatycze, Stadion M.O.S.i R.

CRESOVIA Siemiatycze – WARMIA Grajewo 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Tomasz Dzierzgowski 57’, 0:2 Janusz Stankiewicz 69’, 0:3 Tomasz Dzierzgowski 76’

CRESOVIA: 10.Karolczuk – 6.Lazarevich, 26.Moczulski (Kpt), 18.A. Barwiejuk (77’ 17.D. Barwiejuk), 13.Olendzki – 20.Weremczuk (68’ 7.Malewski) 21.Jurczuk, 16.Nowicki (46’ 5.Kurek), 77.Iwaniuk (61’ 15.Niewiarowski) – 9. Piotrowski, 8.Gołubkiewicz.
REZERWA: 1.Malinowski, 15.Niewiarowski, 11.Kryński, 17.D. Barwiejuk, 3.Kobus, 7.Malewski, 5.Kurek

WARMIA: 1.Gieniusz – 4.Mikucki, 17.Arciszewski (Kpt), 22.Edison, 5.Randzio – 13.Staniszewski (72’ 16.Zarzecki), 11.Zubowski, 10.Kozikowski (77’ 3.Domurat), 6.Stankiewicz, 19.Cybulski – 7.Dzierzgowski.
REZERWA: 2.Krupa, 16.Zarzecki, 3.Domurat, 8.Sielawa, 15. Polakowski.

Sędzia: Szymon Szymajda (Białystok)

Autorzy: Wojciech Dulgis, Janusz Szumowski