czwartek, 18 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 8331 wyświetleń

Budżet Obywatelski

Mieszkańcy zgłosili do Urzędu Miasta Grajewo 8 pomysłów inwestycji w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wśród nich znalazły się:

1. Samoobsługowe stacje naprawy rowerów ze strefą relaksu. Zadanie polega na montażu stacji obsługi rowerów i ławek wyposażonych w USB i Wifi -  Urząd Miasta, Muzeum Mleka i Klub Hades.

2. Modernizacja i budowa alejek w parku przy ul. Wojska Polskiego oraz montaż słupów oświetleniowych LED i oświetlenie eksponującego drzewa i eksponaty militarne znajdujące się w parku.

3. Zakup nowoczesnego sprzętu ratowniczo - gaśniczego na wyposażenie straży pożarnej.

4. Toalety miejskie w parkach i terenach zielonych w Grajewie.

5. Budowa ścieżki spacerowo-biegowej do celów rekreacyjnych przy Klubie „Hades”.

6. Budowa parkingu na działce 4608/3 przy historycznym klubie „Hades” ul. Wojska Polskiego.

7. Wykonanie systemu monitoringu wizyjnego w Grajewie.

8. Plac zabaw pod muralem.

Trwa analiza wniosków. Do 14 lutego br. powstanie lista zadań możliwych do zrealizowania. Głosowanie ruszy 1 marca i potrwa do 8 marca br.

 

Komentarze (12)

Ten budżet obywatelski to jedna wielka ściema - co roku urzędniki sobie ustalają co ma być zrobione a cała reszta to farsa.

Widać żę większość pisana przez urzędników :)

a moze coś związanego z naszymi Strzelcami z Grajewa ?

w tamtym roku nawadnianie stadionu , tez obywatelski obowiązek :(

Co by to nie było, to nie pasuje. Nikomu nie dogodzi. Trzeba się cieszyć z tego, że wogóle coś się dzieje, a nie narzekać tylko umiecie.

Co za różnica kto pisał??

Oddajcie pieniądze podatnikom zamiast durne budżety obywatelskie wymyślać. Zmniejszcie podatki od nieruchomości i opłaty za dzierżawę wieczystą zamiast ciągle kasę wydawać.

Projekty nr 3 i 6 to jakieś nieporozumienie wg mnie..

Tyle mówi się, pisze o zdrowym trybie życia, aktywności fizycznej naszej społeczności, o wydatkach naszego państwa na służbę zdrowia i tak wciąż małą ale to nie przekonuje i nie wpływa na decydentów miast i miasteczek by robić coś konkretnego w tym temacie. Jako mieszkaniec a jednocześnie mimo bagażu doświadczeń życiowych wciąż aktywny starszy pan, jeżdżąc po miastach Polski z zazdrością je oglądam, widząc coraz lepszą rozbudowaną infrastrukturę sportową, jak też alejki rowerowe i biegowe. W Grajewie jest pod tym względem zastój i praktycznie nic nie robi się w tym zakresie, na 8 pozycji zadań do zrealizowania znalazła się 1 pozycja budowy ścieżki spacerowo-biegowej. To jakaś kpina, widząc jak społeczeństwo w różnym wieku garnie się do biegania, spacerowania z kijkami czy bez a nasi radni o dziwo tego nie dostrzegają. Wiele czasu walczyłem o naprawienie oświetlenia czy też odśnieżania alejek na tyłach parku wolności. Udało się to wyegzekwować ale już naprawa u ułożenie kostki brukowej niestety nie. Okres jesienny deszczowy to dla tych wszystkich biegających, uprawiających nordic walking po tych alejkach na tyłach parku to okres przymusowej przerwy. Nieliczni bardziej zaparci biegają, chodza po ulicach Parkowej, Akacjowej, Strażackiej narażając się na wypadek z samochodami tam jeżdżącymi. Jako że jestem częstym gościem w mniejszym mieście jak Gołdap z zazdrością biegam na ich alejkach rowerowych które robione są jak grzyby po deszczu.

nr 3 to pomyłka . Może jeszcze kupimy biurko do urzędu :P albo fotoradar :P

Gagman sto procent racji! Dać kasę mieszkańcom. Niech każdy przyjdzie i odbierze swoje 5 zł i po problemie, bo tyle by wyszło jeśli podzieliłoby się na ilość mieszkańców. Potem wszyscy na tanie wino i po co komu budżet obywatelski kiedy obywatel może być szczęśliwy przez jeden dzień. Brawo za głos rozsądku!

GRAJEWO zapomniane miasto w Polsce. Nieszcześciem tego bogatego w historię miasta jest brak poważnego i uczciwego i empatycznego burmistrza oraz poważnej rady miasta.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.