Budowlańcy w Szkole Muzycznej

aktualizacja: 2018-07-10 15:13:07     nr wiadomości: 35767     przeczytano: 2959     Ilość komentarzy komentarze: 0

Prace termomodernizacyjne budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jana Sebastiana Bacha przy ul. dr T. Nowickiego 5 w Grajewie z dnia na dzień posuwają się do przodu. Robotnicy pracują na „wysokich obrotach”, by w połowie września obiekt został ukończony. Zrealizowanie zadania to zysk nie tylko dla środowiska naturalnego, ale także dla kultury narodowej i oświaty, z ogromnym walorem gospodarczym, powodującym duże oszczędności energetyczne i finansowe.

Zakres prac termomdernizacyjnych obejmie m.in. docieplenie styropianem ścian zewnętrznych budynku, ocieplenie stropodachu wentylowanego granulatem z wełny mineralnej, docieplenie posadzek na gruncie styrodurem, remont kominów wentylacyjnych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, remont instalacji centralnego ogrzewania jak również wymianę instalacji elektrycznych wraz ze zmianą opraw oświetleniowych na energooszczędne LED. Zadanie za kwotę brutto 949 627,60 zł wykonuje przedsiębiorca z Grajewa.

Inwestycja w Grajewie stanowi element realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie projektu pn. „Kompleksowa modernizacja energetyczna wybranych państwowych placówek szkolnictwa artystycznego w Polsce”. Dofinansowanego ze środków UE w ramach POIiŚ 2014-2020, Priorytet I – Zmniejszenie emisyjności gospodarki, Działanie 1.3 – Wspieranie efektywności energetycznej, inteligentnego zarządzania energią i wykorzystania odnawialnych źródeł energii w infrastrukturze publicznego, w tym w budynkach publicznych, i w sektorze mieszkaniowym. Przedsięwzięcie MKiDN obejmuje 139 jednostek szkolnictwa artystycznego rozlokowanych na terenie całego kraju. Są to szkoły muzyczne i plastyczne działające we wszystkich województwach. Wiele z nich funkcjonuje w małych miejscowościach, nierzadko w budynkach od dawna wymagających pilnych remontów, niektóre z tych obiektów mają charakter zabytkowy. Realizacja projektu pozwoli na znaczące polepszenie stanu budynków i w efekcie – poprawę warunków nauczania.


e-Grajewo.pl

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.