• 8 komentarzy
  • 9599 wyświetleń

Brąz dla Oskara

W dniach 9 - 11.03.2012r. w Janowie Lubelskim  odbył się  Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Startowali tam zawodnicy z 53 klubów.

W niektórych kategoriach było ich nawet ponad 40. Pierwsza ósemka z każdej kategorii wagowej uzyskała bezpośredni awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która jest najważniejszym tegorocznym startem, a odbywać się będzie  w Myślenicach. Bardzo dobrze na tych zawodach zaprezentował się zawodnik MOSiR Grajewo Oskar Czyżewski, który w kategorii wagowej 85 kg zdobył brązowy medal. Oskar  po wygranych pojedynkach eliminacyjnych, dopiero w walce o finał musiał uznać wyższość zawodnika Legii Warszawa, Patryka Bonieckiego, który triumfował w tej kategorii wagowej. Dodać należy ,że zawodnik ten na ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy zajął  12 miejsce, a na Mistrzostwach Świata był 23.    W walce o 3 miejsce Oskar wypunktował swojego rywala 12:0 wygrywając pojedynek przed czasem. Pozostali  zawodnicy uplasowali się na dalszych pozycjach  i będą musieli walczyć w eliminacjach regionalnych, które odbędą się 19 maja 2012 r.

Dwóch najwyżej sklasyfikowanych zawodników w każdej kategorii wagowej awansuje do zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.