Bilans intensywnych opadów

aktualizacja: 2019-06-21 16:08:55     nr wiadomości: 39536     przeczytano: 5015     Ilość komentarzy komentarze: 0

Silny wiatr i intensywne opady deszczu. Zalane ulice, garaże, piwnice. Wczorajsze załamanie pogody odczuli mieszkańcy całego regionu.

20 czerwca br. po godz. 21.00 południu przez powiat grajewski przeszła gwałtowna burza, której towarzyszyły intensywne opady deszczu oraz silny wiatr. Strażacy mieli pełne ręce roboty.

-  Interweniowaliśmy 9 razy. Zgłoszenia dotyczyły głównie wypompowania wody z zalanych obiektów w Grajewie i w Szczuczynie, w miejscowości Rajgród został poderwany dach na budynku gospodarczym – informuje nas st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca Komendanta Państwowej SKP PSP w Grajewie.

Również dzisiaj może być niespokojnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzą z gradem, która może przejść przez województwo podlaskie.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80% - informuje dyżurny synoptyk IMGW-PIB.

Alert obowiązuje w piątek (21.06) od godz. 13.00 do godz. 6.00 w sobotę (22.06) i obejmuje powiat augustowski, białostocki, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, siemiatycki, sokólski, suwalski, wysokomazowiecki, zambrowski oraz miasta Białystok, Łomżę i Suwałki.

 

e-Grajewo.pl

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.