Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 11315 wyświetleń

Bezpłatna oferta? Uważaj.

W skrzynkach mieszkańców Grajewa ponownie pojawiły się ulotki, które zachęcają do udziału w darmowych badaniach.

Jedno z nich np. będzie poświęcone badaniu układu krążenia dla osób po 45 roku życia. Pomiary zostaną przeprowadzone 18 września br. w sali konferencyjnej Muzeum Mleka przy ul. Konstytucji 3 Maja 36. Diagnostyka wykonana ma być pod kątem:

•    układu krążenia – ciśnienie, elastyczność naczyń krwionośnych, zapotrzebowanie serca na krew;
•    funkcji przewodu pokarmowego, wątroby i pęcherzyka żółciowego;
•    chorób reumatycznych, kości i stopnia osteoporozy;
•    alergenów, toksyn i metali ciężkich.

Badanie, jak zapewniają organizatorzy, jest bezpłatne oraz w pełni bezpieczne. Rejestracja odbywa się wyłącznie telefonicznie 52 584 89 84 w godz. 8.00 – 16.00 w dni robocze. Liczba badań jest ograniczona. W trakcie jednak bedzie potrzebne skupienie, gdyż obok badania zostanie przedstawiona oferta Centrum Rehabilitacji Leczniczej.


Kuszą, wabią, nabierają

Należy zachować ostrożność podczas podobnych spotkań. Zdarza się, że firmy stosują różne praktyki. Pokazy pościeli, naczyń, suplementów diety, upominki oraz zakupy na raty drogiego sprzętu - to najczęstsze sztuczki, na które dają się "złapać" głównie osoby starsze. Zdarza się, że handlowcy wykorzystują ich problemy ze wzrokiem, wolny czas, nieświadomość prawną, a także naiwność.

 Bądźmy czujni kiedy decydujemy się skorzystać z proponowanej oferty. 

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył kary w wysokości blisko 500 tys. zł na 5 firm, które sprzedają swoje produkty podczas prezentacji i pokazów (t.j. Aqua Med oraz Carpe Diem Med z Opalenicy, Iscomed z Wrocławia, Housefire (dawniej Hausfeuer) z Poznania oraz Biomed Centrum Kruszka ze Smolnicy; firma Exito z Opalenicy zobowiązała się do usunięcia skutków naruszenia praw konsumentów).

- Przedsiębiorcy naruszali zbiorowe interesy konsumentów, np. nie przekazywali klientom rzetelnej informacji na temat oferowanych produktów i handlowego celu spotkań. Umyślnie wprowadzali ich w błąd, by nakłonić do zakupów, których konsumenci w innych okolicznościach by nie zrobili - wyjaśnia Marek Niechciał, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Pamiętajmy:

  • Nie podejmujmy decyzji pod wpływem impulsu, zastanówmy się, jeżeli jesteśmy namawiani do zakupu.
  • Poczekajmy, dajmy sobie więcej czasu na zastanowienie. Zanim skorzystamy z oferty skonsultujmy się z rodziną lub kimś bliskim.
  • Ostateczną decyzję warto podjąć po sprawdzeniu towaru i porównaniu cen np. w internecie lub sklepie. Będzie on dostepny także jutro, jeżeli jest dostępny dziś.
  • Mamy prawo odstąpić od umowy w ciągu 14 dni, jeżeli rozmyślimy się po jej zawarciu. 
  • Ewentualne oświadczenie wystarczy wysłać  pocztą.

Uważajmy, nie dajmy się naciągnąć. Zdrowy rozsądek może uchronić przed kłopotliwym zakupem.

Komentarze (4)

brawo w końcu ktoś się wziął za tych oszustów

to ja teraz rozumiem dlaczego złodzieje tak długo nie dokuczają nam przez telefon nieroby, zmysłowce ,barwo w końcu się uspokoją kłamcy

To moze ci co udostepniaja sale spotkania niech zastrzegaja ze nie ma mozliwosci sprzedazy produktow na terenie obiektu

Stop manipulacji nie kupuj na prezentacji. Jest akcja przeciwko oszustom.Wystarczy poczytać

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.