BbPN zamknięty dla turystów

aktualizacja: 2020-04-03 10:24:03     nr wiadomości: 41999     przeczytano: 1927     Ilość komentarzy komentarze: 0

 Biebrzański Park Narodowy zamknięty dla turystów. Zarządzenie w tej sprawie podpisał Andrzej Grygoruk, Dyrektor Parku.

Od 3 kwietnia 2020 r. do odwołania obszar Biebrzańskiego Parku Narodowego nie jest udostępniany w celach edukacyjnych, turystycznych, rekreacyjnych, sportowych, filmowania i fotografowania, a także w celach zarobkowych.

Powyższa decyzja została podyktowana obecnością zbyt dużej liczby odwiedzających szczególnie w weekendy i nieprzestrzeganiem zasad. Na kładkach czy szlakach gromadziło się jednocześnie wiele osób, stwarzając dla siebie np. podczas mijania się realne zagrożenie. Zakaz dotyczy także punktów odpoczynku zlokalizowanych przy trasach prowadzących przez Park. 

Przypomnijmy, że zgodnie z najnowszymi wytycznymi, aktywność na zewnątrz powinna być ograniczona do minimum. Wyjście z domu nie powinno być traktowane jako forma rekreacji, czy zadbania o kondycję fizyczną, ale jako niezbędny środek higieny psychicznej. Duża koncentracja ludzi na terenie Parku, sprzyjała rozprzestrzenianiu się epidemii, której zasięg należy ograniczyć. Wirusa można pokonać tylko razem! W tych trudnych czasach "razem” oznacza jednak fizycznie "osobno".

 

  - fot. BbPN   - fot. BbPN   - fot. BbPN   - fot. BbPN
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.