Apel ratowników medycznych

aktualizacja: 2020-03-20 10:16:43     nr wiadomości: 41880     przeczytano: 6432     Ilość komentarzy komentarze: 4

Grajewscy ratownicy medyczni przyłączają się do apeli ratowników z całego kraju. Pamiętajmy - wzywając pogotowie NIE MOŻNA zatajać objawów, które mogą wskazywać na zarażenie koronawirusem (gorączka, duszności) a przede wszystkim, nie ukrywać informacji o kontakcie z osobą wracającą z zagranicy.

Pracownicy Stacji Pogotowia Ratunkowego w całym kraju odnotowują coraz więcej takich przypadków. Pacjentów, którzy mijaja się z prawdą przybywa; pamiętamy przypadek sprzed tygodnia - mężczyzna zataił przed pracownikami SORu w Grajewie informację o powrocie z zagranicy, to nie jest właściwe zachowanie

Podczas wzywania Zespou Ratownictwa Medycznego należy poinformować dyspozytora medycznego o wszystkich niepokojących objawach. Zatajanie ważnych informacji będzie miało poważne konsekwencje zarówno dla ratowników, jak i samych pacjentów. Ratownicy, którzy bez specjalnych zabezpieczeń pomogą osobie, u której podejrzewa się koronawirusa, będą wysłani na kwarantannę i przez 2 tygodnie nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków.

Nasze bezpieczeństwo, to Twoje bezpieczeństwo – apelują ratownicy!

Pogotowie Ratunkowe serdecznie dziękuję Markowi Rembowiczowi za nieodpłatne ozonowanie ambulansów.
Ma to szczególne znaczenie w tych bardzo trudnych dniach naszej pracy.
    - Pogotowie Ratunkowe serdecznie dziękuję za nieodpłatne ozonowanie ambulansów.

Ci co oszukują niech pomyslą,-jeżeli nie oni to kto bedzie wszystkich leczył .
Napisał: Grajewiak dodano: 2020-03-20 20:05:24

karać takich ludzi i to surowo
Napisał: . dodano: 2020-03-21 10:17:58

Ostatnio byłem na planowanym USG po korytarzu chodził lekarz i sobie kaszlał a pielęgniarki w 4 osobowych podgrupach radośnie szczebiotały (plotkowały) jeśli sami się w ZoZ -e nie po zarażają to nic im nie będzie .
Napisał: Obserwator dodano: 2020-03-25 23:17:24

Trochę dyscypliny wśród grajewskich ratowników. Tylko narzekają. Plotki w wiekszych grupach. Dzisiaj wszyscy są na pierwszej linii. Sprzedawczynie też sie zarażaja i mają do czynienia z wieksza grupa ludzi.
Napisał: aga dodano: 2020-03-30 09:03:40

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.