Apel Policji

aktualizacja: 2019-06-12 10:29:31     nr wiadomości: 39465     przeczytano: 6184     Ilość komentarzy komentarze: 3

Przez nasz region przetacza się fala upałów. Nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodzie.

- Dzieci nie powinno się zostawiać samych w samochodzie niezależnie od pory roku, ale zwłaszcza teraz, w upalne dni - jest to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Jak wiemy auto w pełnym słońcu nagrzewa się niczym kuchenny piekarnik. Pamiętajmy o tym, że przez brak rozwagi możemy narazić życie człowieka lub naszego czworonoga. Zamknięty samochód i zamknięte szyby to śmiertelna pułapka – apelują policjanci.

Temperatura w pojeździe wzrasta bardzo szybko i może dojść do tragedii. Wystarczy zaledwie kilkanaście  minut w zamkniętym, przegrzanym samochodzie, żeby organizm dziecka przestał prawidłowo funkcjonować.

O nieszczęście podczas upałów nietrudno, dlatego ważna jest też czujność i odpowiednia postawa przechodniów.

- W sytuacji, w której ustalenie kierującego pojazdem jest trudne lub niemożliwe, nie bójmy się wybić szyby. W sytuacji, gdy istnieje zagrożenie zdrowia, życia ludzkiego lub też dłuższe pozostawanie zwierzęcia w aucie zagraża jego życiu, mamy prawo użyć wszelkich środków. Jednak, jeżeli nie mamy odwagi zareagować w zdecydowany sposób, o zaistniałej sytuacji niezwłocznie poinformujmy odpowiednie służby – zalecają funkcjonariusze.

Pamiętajmy - dziecko które śpi lub jest za małe nie przypomni nam o swej obecności!

 
 

Ato jest nie przestrzegane przez matki w czasie takich upałów.Wrócę za 2 . 3 . minuty a tu może po zrobionych zakupach na szybko nic się nie stanie.
Napisał: Obserwator dodano: 2019-06-12 23:12:38

Ów apel nie dotyczy kierowców ciężarówek którzy muszą przez zakazy, wkrótce wakacyjne, stać całymi dniami, wtedy taki "wypoczęty" kierowca później musi jechać w nocy bo pan z Warszawy musi sprawnie dojechać drogą krajową z prędkością 180 km/H na mazury
Napisał: Tomek dodano: 2019-06-13 20:53:33

Tomek- zmien zawod , poniewaz widac po Twoim wpisie ,ze Tobie nie jestes z niego zadowolony ! "Ów Ów Ów".....
Napisał: Choop dodano: 2019-06-19 12:01:45

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.