Angielski w firmie jest ważny

aktualizacja: 2017-05-16 10:26:46     nr wiadomości: 31831     przeczytano: 4173     Ilość komentarzy komentarze: 0


Prowadząc przedsiębiorstwo, trzeba pamiętać, że musi się ono rozwijać. Nie można mówić o rozwoju firmy, kiedy nie dba się o kontakty z partnerami, również z tymi, które swoje siedziby mają poza granicami naszego kraju. Warunkiem podjęcia współpracy z kontrahentami zagranicznymi jest znajomość języka obcego.

Najbardziej rozpowszechnionym językiem, w którym można się porozumiewać prawie na każdym kontynencie jest język angielski. Nie jest to jednak ta czysta literacka forma języka Shakespeare’a ale jej specjalna forma zwana Business English, czyli angielski biznesowy. Można się zastanowić, czy znajomość klasycznej odmiany języka angielskiego nie wystarcza w takich kontaktach? Oczywiście, że do codziennych kontaktów, prywatnych taka znajomość wystarcza, ale jeśli prowadzi się negocjacje, to już znajomość angielskiego biznesowego jest konieczna.


Gdzie szukać?

Rynek szkół językowych szybko zareagował na konieczność znajomości Business English nie tylko przez pracowników firm, ale również urzędników państwowych i administracji różnego stopnia. W całym kraju można spotkać szkoły oferujące angielski dla firm jak chociażby https://www.maximizing.com.pl/ . Jak można zauważyć przeglądając oferty, ile jest szkół tyle jest stosowanych metod nauczania. Można się uczyć zarówno stacjonarnie – w siedzibie przedsiębiorstwa lub online w domowych pieleszach. Trzeba przyznać, że nauka online nie jest prosta, jak się wydaje. Wymaga ona wiele samodyscypliny oraz uczciwości wobec samego siebie. W tym wypadku nie ma możliwości dokładnego sprawdzenia postępów w nauce. Kontrolne sprawdziany również są przeprowadzane w sieci. Jak można sprawdzić, wyniki nauczania online nie zawsze są zadawalające. O ile pracownicy uzyskują świadectwa ukończenia kursu Business English, to już w praktyce nie wygląda to najlepiej.


Jedynie stacjonarnie.

Większość szkół językowych oferujących angielski dla firm, proponuje jednak nauczanie stacjonarne. Jest to zarówno w interesie samej szkoły, która dba o swój image, ale przede wszystkim w interesie pracodawców, którzy kierują pracowników na szkolenia i chcą konkretnych efektów w postaci znajomości Business English. Taka forma nauczania umożliwia cały czas kontakt pomiędzy nauczycielem, a studentem, korygowanie jego błędów. Efekty współpracy nauczycieli oraz uczniów są widoczne i mogą zadowolić wszystkie strony. Dobre szkoły językowe, prowadzące angielski dla firm, podczas nauki korzystają często z własnych materiałów, które obejmują zagadnienia ze współczesnego biznesu, koncertując się na praktycznym wykorzystaniu tego języka. Pracodawcy, którzy kierują swoich pracowników na szkolenia otrzymują raporty, dzięki którym może poznać postępy swoich pracowników w procesie szkolenia.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.