Akcja Żonkile w Bibliotece

aktualizacja: 2018-04-12 19:52:50     nr wiadomości: 34914     przeczytano: 1416     Ilość komentarzy komentarze: 0

19 kwietnia 2018 roku przypada 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje już po raz szósty  akcję społeczno-edukacyjną ŻONKILE. Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie już od trzech lat przyłącza się do tych obchodów organizując spotkanie edukacyjne dla młodzieży. W akcję ŻONKILE włączają się też szkoły, biblioteki i inne instytucje z całej Polski, organizując różne działania wpisujące się w obchody rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.
W tym roku będzie ich ponad 1000.

Wspomniane spotkanie edukacyjne przybliżające tematykę powstania, jego bohaterów i katów połączone będzie z premierą filmu pt.: „Nie było żadnej nadziei…” Kama Veymont’a.  Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia 2018r. w Regionalnej Izbie Historii i Tradycji w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie. Tego dnia również zaprezentowane zostaną pozycje książkowe – reportaże, dokumentalne i historyczne, które ukazują powstanie w getcie warszawskim z różnych perspektyw. - Andrzej Kosmowski BCK SZCZUCZYN

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.