Akcja pn. "Truck & Bus"

aktualizacja: 2020-02-13 17:21:51     nr wiadomości: 41480     przeczytano: 5972     Ilość komentarzy komentarze: 0

Policjanci grajewskiej drogówki, w ramach realizowanych działań pn. "Truck & Bus", kontrolowali autobusy, pojazdy ciężarowe oraz dostawcze. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sprawdzali prędkość tych pojazdów. Jeden kierujący stracił prawo jazdy za jazdę "na podwójnym gazie".

Wczoraj mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grajewie przeprowadzili na terenie powiatu grajewskiego działania ukierunkowane na kontrole samochodów ciężarowych i aut typu „bus”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na stan techniczny i wyposażenie tego typu samochodów, a także czy przewożony ładunek jest prawidłowo zabezpieczony i nie stwarza zagrożenia na drodze oraz czy kierowcy przewożą dopuszczalną liczbę pasażerów. Podczas akcji mundurowi sprawdzili w sumie 37 pojazdów, w tym 26 ciężarówek i 1 autobus. Ujawnili w sumie 19 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, z czego 13 z nich dotyczyło kierowców pojazdów ciężarowych.

Tradycyjnie, sprawdzana była też trzeźwość siedzących za kierownicą. Niestety okazało się, że wśród kontrolowanych kierowców, jeden jechał na „podwójnym gazie”. Badanie wykazało, że miał blisko 1 promil  alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny  kierowca stracił już prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo jazdy pod wpływem alkoholu. - KPP w Grajewie

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.