Akcja liczenia łosi

aktualizacja: 2019-01-10 10:49:25     nr wiadomości: 38181     przeczytano: 2503     Ilość komentarzy komentarze: 1

Wzorem lat ubiegłych Biebrzański Park Narodowy organizuje inwentaryzację łosia. Akcja odbędzie się 2 lutego br., w Światowym Dniu Ochrony Mokradeł, na obszarze basenu dolnego doliny Biebrzy. Uzyskane wyniki, pozwolą sprawdzić czy populacja gatunku w Parku rośnie czy maleje.  

Akcja realizowana będzie metodą  cichych pędzeń w rejonie wsi Sośnia i w borach sosnowych wzdłuż „Carskiej Szosy”. Chętni do wzięcia udziału w akcji liczenia, powinni zgłosić swoje uczestnictwo do 31 stycznia br. u dr Krzysztofa Frąckiela, e-mail: krzysztof.frackiel@biebrza.org.pl lub w sekretariacie pod nr tel. 85 738 06 20.

Zbiórkę osób chętnych zaplanowano na godz. 8.00 w siedzibie Parku w Osowcu-Twierdzy. Każdy uczestnik powinien dostosować swój ubiór do panujących warunków pogodowych, posiadać odpowiednie obuwie. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w akcji w towarzystwie dorosłego opiekuna. Po zakończeniu inwentaryzacji, organizatorzy przewidzieli gorący poczęstunek przy ognisku. Powrót do Osowca-Twierdzy planowany jest na godz. 16.15.


zobacz:
http://e-grajewo.pl/wiadomosc,Jesienne_wedrowki_losia,37318.html

/e/
  - fot. P. Tałałaj (BbPN)

Liczymy tylko żywe czy również te bohatersko poległe na drogach?
Napisał: Menel - aos dodano: 2019-01-11 11:51:38

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.