Akcja leśników "Wieniec"

aktualizacja: 2021-02-24 10:06:24     nr wiadomości: 44951     przeczytano: 2323     Ilość komentarzy komentarze: 2

23 lutego br. strażnicy leśni w całym kraju rozpoczęli akcję "Wieniec". Ma to związek z nieetycznym zachowaniem wielu osób zbierających poroże - np. płoszeniem zwierząt.

Przełom lutego i marca to okres, gdzie  jelenie najczęściej pozbywają się poroża. Zrzuty to gratka dla poszukiwaczy. Wielu zbiera je do własnych kolekcji, niektórzy na sprzedaż. Z poroży wytwarza się oryginalne przedmioty użytkowe i galanterię.

W czasie akcji m.in. strażnicy leśni podczas patrolu, będą szukać takich osób, które nielegalnie i nieetycznie płoszą zwierzęta m.in. używając pojazdów mechanicznych czy petard i zmuszając je do pędzenia przez las, gdzie podczas przemieszczania się słabo umocowane poroże może szybciej odpaść. Jest to nieetyczne i karygodne zachowanie. 

Zbiór zrzutów jest legalny, o ile znajdujemy je na terenie lasu gospodarczego, a nie w parku narodowym, czy rezerwacie przyrody. Poszukiwacze nie powinni także naruszać zakazów wstępu obowiązujących w lasach. Szukając poroża nie możemy wchodzić do takich miejsc jak np. uprawy leśne, które jeszcze nie osiągnęły 4 m wysokości.

Zbierajmy poroże, ale z rozsądkiem i wiedzą, aby nie szkodzić zwierzynie.

 

Te same rogi w dwóch miejscach
Napisał: alan dodano: 2021-02-24 17:29:48

żebyś wiedział o co chodzi!!!!
Napisał: Jeleń dodano: 2021-02-24 20:08:42

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.