• 24 komentarzy
  • 12654 wyświetleń

Wieści z boisk 16-17 V

No i chyba do historii przejdzie fatalna passa piłkarzy Warmii Grajewo, którzy od 16 sierpnia ub. roku nie potrafili wygrać u siebie w ligowych rozgrywkach. Na szczęście sobotni mecz przerwał to pasmo i kibice mogli się cieszyć z wygranej swych ulubieńców ze słabiutką Cresovią Siemiatycze. To zwycięstwo oglądał gość honorowy były sędzia międzynarodowy Alojzy Jarguz.
     Od początku wyraźną przewagę uzyskali gospodarze. Jednak w piłce nożnej o wygranej decydują bramki. A piłkarze Warmii pokazali, że skuteczność nie jest ich dobrą stroną. Fatalnie pudłowali w dobrych sytuacjach. Do tego najczęściej strzelali w dobrze i szczęśliwie broniącego Rafała Karolczuka lub obok słupka czy nad poprzeczką. To spowodowało, że do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
   Po przerwie nadal górą byli gospodarze. I niestety nadal pokazali, że strzelanie bramek to nie ich specjalność. Wreszcie w 65 minucie Rafał Kozikowski uderza głową piłkę po wrzutce z rzutu rożnego. I na szczęście dla gospodarzy wpada ona obok bramkarza do siatki. W obozie Warmii wielka radość. Podobnie na pustawych trybunach. Ostatnie pięć minut to horror. Oba zespoły mogły zdobyć bramki, a goście mogą mieć do siebie pretensje, że ostatnie dwie akcje meczu nie zakończyły się strzeleniem wyrównującej bramki..
   Końcowy gwizdek to radość piłkarzy i kibiców Warmii. Do tego szybko zapomnieli o słabiutkim poziomie – szczególnie w drugiej połowie. Liczy się tylko sobotnie zwycięstwo. Oby nie ostatnie w tej rundzie w Grajewie.
WARMIA GRAJEWO – CRESOVIA SIEMIATYCZE 1 : 0 (0:0)
Bramka: Kozikowski – 65
WARMIA: Gieniusz – Mirva, Makowski, Strózik (90 Matysiewicz), Piłatowski, Strzeliński (46 Sobczyk), Arciszewski, Kowalko, T. Górski (75 Lewosz), Kozikowski, Tuzinowski (85 Juzwa). Trener: Ryszard Borkowski.
CRESOVIA: Karolczuk – Stypułkowski, Kurzyna, Szymczuk (87 Kłosowski), Kobus, Lejczyk, Nowicki, Lesiuk (60 Prokopczuk), Moczulski, Onofryjuk, Koczuk. Trener: Zespół prowadził piłkarz Przemysław Koźlik.
Żółte kartki: Makowski, Tuzinowski (Warmia) – Kurzyna (Cresovia).
Sędziowali: Marcin Czyżewski (Olsztyn) jako główny oraz Michał Perteszczako i Adam Polakowski.
Widzów: 150.

IV liga
Promień Mońki - Wissa Szczuczyn 3:0

Ekstraklasa
Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 2:1 (1:1)

Jagiellonia Białystok po emocjonującym meczu pokonała na własnym boisku warszawską Polonię 2:1. Bramki dla zespołu gospodarzy zdobyli Kamil Grosicki oraz tomasz Frankowski. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył Łukasz Mierzejewski. Wygrana ta w zasadzie zapewnia "Żółto-czerwonym" utrzymanie w ekstraklasie.