„Świat na wyciągnięcie ręki”

aktualizacja: 2018-05-17 16:45:13     nr wiadomości: 35254     przeczytano: 1059     Ilość komentarzy komentarze: 2

Spotkanie autorskie z L. Szczasnym w MBP 16 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Grajewie odbyło się spotkanie z Leszkiem Szczasnym – autorem książki „Świat na wyciągnięcie ręki”, fotografem i animatorem kultury z Raciborza.

Podróżnik zabrał uczestników spotkania na wyprawę do Omanu leżącego na Półwyspie Arabskim.

 

Prezentowany pokaz slajdów z muzyką w tle dał wyobrażenie o różnorodności tego kraju, który zadziwia kulturą, architekturą i krajobrazem. Prezentacja multimedialna Omanu jest materiałem przygotowanym z 2 tygodniowego pobytu w 2013 roku. Opowiedział o otwartości  i gościnności tych ludzi na obcokrajowców mimo solidnych pięknie zdobionych bram zamkniętych na kłódkę.

Celem podróżnika są nieznane i nieodkryte miejsca , prowincjonalne miasteczka odległe od popularnych i wszystkim znanych atrakcji turystycznych. Autorowi chodzi o poznawanie tych ludzi których przypadkowo spotyka w czasie podróży, chce uczestniczyć w ich codziennym życiu. W celu przekrojowego sportretowania ich współczesnego życia.

 Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania, nauczycielom i młodzieży z publicznego Gimnazjum nr 2 w Grajewie za wspólną podróż do Omanu.

 

 

Organizatorem spotkania była MBP, natomiast odbyło się ono w sali klubowej GCK ...
Napisał: obserwator dodano: 2018-05-17 19:52:55

Dziękujemy dla biblioteki za zorganizowanie spotkania.
Napisał: Uczestnicy dodano: 2018-05-18 14:28:05

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.