„Słowami Wandy Chotomskiej”

aktualizacja: 2017-10-26 15:51:08     nr wiadomości: 33338     przeczytano: 1728     Ilość komentarzy komentarze: 0
W dniu 26.10.2017r. (czwartek) odbył się Miejski Konkurs Recytatorski dla klas I- III pod hasłem: „Słowami Wandy Chotomskiej” zorganizowany przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie w porozumieniu ze Szkołą Podstawową im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie. W konkursie wzięli też udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej.
 
Konkurs miał na celu uczczenie pamięci zmarłej 2 sierpnia br. Wandy Marii Chotomskiej, rozbudzenie zainteresowania poezją dziecięcą, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań uczniowskich, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci oraz prezentację umiejętności uczniów. 
 
Konkurs otworzył kierownik Miejskiego Domu Kultury i Sportu Janusz Marcinkiewicz  a poprowadził starszy instruktor BCK w Szczuczynie Andrzej Szabelski. Do konkursu przystąpiło po dwóch  reprezentantów z każdej klasy. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu jury w składzie;
- Anna Wojsław – przewodnicząca komisji, bibliotekarka BCK  w Szczuczynie
- Jolanta Doliwa – księgowa BCK w Szczuczynie
- Krystyna Rosłoniewska – wieloletni działacz kultury
- Bogusława Januszewska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Szczuczynie
 przyznało następujące miejsca:
I miejsce – Szymon Załuska – klasa I a SP Szczuczyn
II miejsce – Daria Dobrzycka – klasa II SP Niedźwiadna
III miejsce – Rafał Bogdan – klasa III b SP Szczuczyn
Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy dyrekcji za współpracę a nauczycielom – opiekunom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.- informuje Andrzej Kosmowski BCK SZCZUCZYN
 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.