„Nasz Szczuczyn”

aktualizacja: 2017-10-05 13:24:19     nr wiadomości: 33146     przeczytano: 2033     Ilość komentarzy komentarze: 0

Podczas III kwesty z cyklu „Ratujemy zabytki szczuczyńskiej nekropolii”, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zebrało kwotę 7 143,02 zł.  Pieniądze zostały przeznaczone na odrestaurowanie dwóch pomników. Prace przy zniszczonym nagrobku z piaskowca Fryderyka Fiedera z 1909 r. przeciągnęły się ze względu na ujawnioną pod nim kryptę, wymagającą zabezpieczenia. Restaurację nagrobka przeprowadzono w Pracowni Konserwacji Zabytków w Białymstoku. Z powodu dodatkowych prac, restauracja kamiennego nagrobka burmistrza Szczuczyna, Marcelego Majewskiego z 1928 r. zostanie wykonana wiosną przyszłego roku.

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” wraz z proboszczem parafii pw. Imienia NMP podjęło decyzję o konserwacji kolejnych nagrobków: Henia Piaskowskiego z 1910 roku (zostanie odrestaurowany pierwszy), Marianny Sulewskiej z 1911 r. oraz Alexa Łapczyńskiego z 1908 r. Wskazane pomniki zlokalizowane są po prawej stronie cmentarza (przed kaplicą) na wysokości odnowionego nagrobka figuralnego Matki Boskiej.

Kolejna kwesta odbędzie się 1 i 2 listopada. Chętni do wzięcia udziału w zbiórce proszeni są o kontakt pod nr tel. 86 262 10 36 lub zgłaszania się do siedziby Stowarzyszenia (budynek Biblioteki – Centrum Kultury, ul. Łomżyńskiej 11).

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.