„GODY 2018”

aktualizacja: 2018-01-13 09:34:15     nr wiadomości: 34037     przeczytano: 2602     Ilość komentarzy komentarze: 0

    
XVI Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych „GODY 2018” odbył się dnia 12 stycznia 2018 roku w hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie.
Przegląd otworzył obecny na występach Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński.
Organizatorami przeglądu byli:
- Starostwo Powiatowe w Grajewie
- Urząd Miejski w Szczuczynie
- Biblioteka-Centrum Kultury w Szczuczynie.
Przed komisją w składzie: Marianna Ostrowska – emerytowany nauczyciel, Jadwiga Jolanta Budzińska - Sekretarz Gminy w Szczuczynie, Leszek Czyżewski – Członek Zarządu Powiatu Grajewskiego i Janusz Siemion – Dyrektor Biblioteki-Centrum Kultury w Szczuczynie wystąpiło 7 zespołów, które były oceniane w dwóch kategoriach.


W kategorii zespołów tradycyjnych pierwsze miejsce ex aequo przyznano: zespołowi „Król Herod” z Biblioteki-Centrum Kultury w Szczuczynie oraz Zespołowi Kolędniczemu z Szopką z Wąsosza za przedstawienie „Kolędowanie z Szopką”.
Drugie miejsce zespołowi „Jaczunki” z Zespołu Szkół w Niećkowie.
W kategorii zespołów czerpiących z tradycji komisja przyznała ex aequo trzy II-gie miejsca : Zespołowi „Betlejemskie Niedźwiadki” ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej oraz Zespołowi z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie za przedstawienia: „Hej kolęda, kolęda” i „Jasełka”.
Gromkie brawa oraz wielkie uznanie Komisji oraz widzów otrzymało przedstawienie uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szczuczynie którzy wystąpili poza konkursem. 


Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grajewie zaś wszyscy pamiątkowe dyplomy.
W bieżącym roku odbywać sie będą eliminacje wojewódzkie w Łomży. Powiat grajewski reprezentować będą: „Król Herod” ze Szczuczyna, „Kolędowanie z Szopka” z Wąsosza oraz „Jasełka” z Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie. 

GALERIA ZDJĘĆ 


W trakcie uroczystości z okazji 25-lecia istnienia zespołu „Król Herod” ze Szczuczyna zostały wręczone przez Członka Zarządu Powiatu Leszka Czyżewskiego ufundowane przez Starostę Powiatu Grajewskiego Zygmunta Kruszyńskiego  okolicznościowe statuetki członkom zespołu: Witoldowi Dylewskiemu, Andrzejowi Szabelskiemu, Ryszardowi Rybak,   Pawłowi Zamojskiemu, Bogdanowi Konopka, Andrzejowi Zielińskiemu, Władysławowi Szymanowskiemu, Wojciechowi Dubowskiemu oraz dyplomy: Pawłowi Danowskiemu, Tadeuszowi Danowskiemu, Jarosławowi Skrodzkiemu i Filipowi Waszkiewicz.  informuje Andrzej Szabelski i Wojciech Łapiński BCK w Szczuczynie

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.