64 Konkurs Recytatorski

aktualizacja: 2019-03-16 08:39:40     nr wiadomości: 38715     przeczytano: 933     Ilość komentarzy komentarze: 0

Dnia 14 marca w Grajewskim Centrum Kultury odbyły się Eliminacje do 64 Okręgowego Konkursu Recytatorskiego. 

       Idea Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego opiera się na połączeniu odkrywczej interpretacji  wartościowej literatury z piękną, wyrazistą polszczyzną. To sprawia, że Konkurs  przyciąga kolejne pokolenia młodzieży, co budzi szacunek. Wartościowa literatura, która mówi o rzeczach ważnych w piękny i mądry sposób, odwołuje się do wyobraźni, pobudza emocje, ukazuje złożoność naszych doznań i reakcji. Jeśli wzbogacimy to indywidualnym przeżyciem i znajdziemy właściwe środki przekazu, recytator dostaje niepowtarzalną szansę do oprowadzania słuchacza po świecie poety.

       Temu zadaniu starali się sprostać uczestnicy eliminacji miejskich 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 14 marca 2019 roku w Grajewskim Centrum Kultury, a nad ich przygotowaniem i sprawnym przebiegiem czuwała pani Joanna Chorosińska. Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę: dobór repertuaru i jego dostosowanie do możliwości wykonawczych  recytatora, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia w:

Turnieju Recytatorskim:

I MiejsceSofia Dodis i Zespół Szkół w Wojewodzinie;

I Miejsce: Kinga Glińska – I LO im. M. Kopernika w Grajewie;

II Miejsce: Katarzyna Borkowska – Zespół Szkół w Wojewodzinie;

II Miejsce  Aleksandra Wnęk – Zespół Szkół w Wojewodzinie;

III Miejsce: Patrycja Chilińska oraz Agnieszka Konecko z I LO im. M. Kopernika w Grajewie;

Wyróżnienie: Natalia Załuska – I LO im. M. Kopernika w Grajewie.

      Do eliminacji wojewódzkich zostały zakwalifikowane: Sofia Dodis i Kinga Glińska.

W Turnieju Teatrów Jednego Aktora:

I Miejsce: Julia Styczyńska – I LO im. M. Kopernika w Grajewie, która została zakwalifikowana do eliminacji wojewódzkich w Białymstoku.

                            

Laureatom Konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w Białymstoku 5 kwietnia 2019 roku (piątek), o godz. 10.00 w '' Spodkach '' WOAK, ul. Św. Rocha 14.

Dziękujemy również publiczności za ciepłe i życzliwe przyjęcie prezentacji recytatorów. 

GCK

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.