Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

aktualizacja: 2021-03-02 08:47:48     nr wiadomości: 45004     przeczytano: 1273     Ilość komentarzy komentarze: 0

W dniu 1 marca w całym kraju obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", z tej okazji Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wicestarosta Powiatu Grajewskiego Tomasz Cebeliński oraz Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Grzegorz Gardocki złożyli wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości w Grajewie w hołdzie żołnierzom drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.

1 marca 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" - prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński ("Pług", "Ludwik") i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.