Chcesz mieszkać na wsi ?

aktualizacja: 2021-02-23 22:42:14     nr wiadomości: 44943     przeczytano: 1364     Ilość komentarzy komentarze: 2

Nowe przepisy poskromią niezadowolonych miastowych? Wiejskie zapachy mają znaleźć się pod ochroną.

Zapachy oraz odgłosy świń i krów czy hałas kombajnu mają znaleźć się pod prawną ochroną jako dziedzictwo wsi. Jak dowiaduje się WP, taką inicjatywę ustawodawczą przygotowuje minister rolnictwa Grzegorz Puda. Przepisy mają zakończyć narastające spory pomiędzy rolnikami a osiedlającymi się na wsi przybyszami z miast.
Pewien sąd rejonowy nakazał rolnikowi ograniczenie hodowli świń po pozwie "miastowych" sąsiadów. Ci zarzucali mu, że przez odór i kwiczenie zwierząt nie mogą odpoczywać.
Wiele osób ulega wpływowi programów telewizyjnych i stereotypów, uznając, że na wsi panuje głucha cisza i sielankowy spokój. Po przeprowadzce te oczekiwania zderzają się rzeczywistością. 

Mieszkamy na wsi od 2000 roku. Normalny dla nas jest zapach: gnojownicy, obornika czy też praca sprzętu. Jeżeli ktoś o tym wcześniej wie, to wszystko powinno być normalne, a jak się potem dowie, to nie powinien fikać. On przyjechał w dane miejsce, a nie rolnik. Jedno tylko co nas mocno irytuje, to palenie tworzyw sztucznych i w piecach zrzynek z płyt. Ohyda. To wszystko w temacie.
Napisał: Meliorant dodano: 2021-02-24 18:08:06

Czego miastowi pchaja sie do wsi, to oni nie wiedza ze na wsi jest hodowla zwierzat, ze rolnik musi orac pole nie na godziny jak w miescie pod dachem tylko wtedy jak sa warunki pogodowe, musi wywiesc obornik to jest normalna praca na wsi. Jak chca odpoczywac to do miejsc wczasowych a nie do wioski.
Napisał: gorszy szort dodano: 2021-03-02 08:57:47

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.