Greniuch odwołany z IPN

aktualizacja: 2021-02-22 14:42:35     nr wiadomości: 44918     przeczytano: 479     Ilość komentarzy komentarze: 1

"Dr Tomasz Greniuch złożył na moje ręce rezygnację. Z dniem 22 lutego br. została ona przyjęta przez mnie" - napisał w opublikowanym oświadczeniu szef Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek. Wyznaczenie Greniucha do kierowania wrocławskim oddziałem instytutu wzbudziło szeroką krytykę ze względu na jego wcześniejszą skrajnie nacjonalistyczną działalność i publiczne wykonywanie gestu nazistowskiego pozdrowienia.

Krytyczne stanowisko wobec objęcia przez Greniucha kierownictwa w IPN we Wrocławiu zajął prezydent Andrzej Duda, który - jak przekazał w sobotę prezydencki minister Wojciech Kolarski - ocenił, że "dyrektorem w Instytucie Pamięci Narodowej może być wyłącznie osoba o nieposzlakowanej opinii".
Wcześniej  Jarosław Szarek. bronił nominacji Greniucha na szefa IPN we Wrocławiu.

Tomasz Greniuch to historyk a od lat pracownik IPN w Opolu. Przez większość swojego życia znany był jednak jako jeden z założycieli ONR, faszyzujący nacjonalista, organizator licznych demonstracji o antysemickim, antyunijnym i szowinistycznym charakterze.

 

Co i innymi bojowkami jak ONR , mlodziez wszechpolska oraz bylymi PZPR-owcami na wysokich stanowiskach ?
Napisał: Choop dodano: 2021-02-22 15:03:00

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.