Starosta na spotkaniu ws. S16

aktualizacja: 2021-02-10 14:05:35     nr wiadomości: 44819     przeczytano: 848     Ilość komentarzy komentarze: 0

W dniu 9 lutego 2021 r. Starosta Grajewski Waldemar Remfeld wziął udział w spotkaniu pn. S16 Droga do rozwoju!, które odbyło się w Urzędzie Miasta w Szczuczynie. Celem spotkania parlamentarzystów i samorządowców z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego było poparcie na rzecz budowy drogi ekspresowej S16 w wariancie nr 1 - od Węzła Guty do Węzła Knyszyn.

Dzięki temu wariantowi uzyskamy przede wszystkim obwodnicę Grajewa, Moniek i Knyszyna. Jest on też szansą na rozwój inwestycyjny całego regionu oraz pozyskanie nowych inwestorów i rozwój lokalnych rynków pracy. Niezwykle ważny jest też fakt, iż przy tym wariancie ingerencja w przyrodę odbędzie się na minimalnym poziomie (szczególnie, iż biegnie on w zasadniczej części po śladzie drogi krajowej nr 65).

Mamy szansę uzyskać połączenie, które właściwie zaprojektowane, zbudowane i wykorzystane, będzie drogą ku naszej przyszłości.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.