Prokuratorzy są w I grupie

aktualizacja: 2021-01-23 10:55:48     nr wiadomości: 44648     przeczytano: 544     Ilość komentarzy komentarze: 1

Jak czytamy w rządowym rozporządzeniu z 14 stycznia, do grupy pierwszej obok seniorów dołączyli  prokuratorzy i asesorzy prokuratury.

Intencja była taka, żeby osoby kluczowe z punktu widzenia całego procesu funkcjonowania państwa były w grupie pierwszej - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk pytany o powód objęcia prokuratorów szczepieniami w ramach grupy I. Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta poinformował, że prokurator generalny Zbigniew Ziobro nie będzie szczepiony w tej grupie. Resort sprawiedliwości oświadczył, że szczepienia prokuratorów w grupie I nie chciał minister Dworczyk, a zostali dopisani na prośbę Prokuratora Krajowego.

Resort zdrowia tłumaczy, że prokuratorzy są osobami należącymi do grupy wysokiego ryzyka zakażeniem – charakter ich pracy (przesłuchania świadków i podejrzanych, częsty kontak z personelem medycznym) wymaga bezpośredniego i długotrwałego kontaktu także z osobami, u których stwierdzono zakażenie.

Policja nie należy do grupy wysokiego ryzyka. Prokurator to 10% tego co wykonuje Policjant. Dalej-kierowcy komunikacji miejskiej, konduktorzy, strażacy, nauczyciele, sklepowe, przedsiębiorcy itd. Czy Oni pracują na migi lub "na linie". Od razu widać, kto decyduje jak ma być.
Napisał: Meliorant dodano: 2021-01-23 18:38:12

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.