Nowe obietnice J. Gowina

aktualizacja: 2021-01-15 09:22:25     nr wiadomości: 44560     przeczytano: 675     Ilość komentarzy komentarze: 1

W przyszłym tygodniu ogłosimy dodatkową listę kodów działalności gospodarczej objętych tarczą - zapowiedział w czwartek wicepremier, szef MRPiT Jarosław Gowin. Dodał, że będzie rekomendował rządowi poszerzenie tej listy "o co najmniej kilka dodatkowych form prowadzenia działalności gospodarczej".

Szef MRPiT pytany w TOK FM kiedy można się spodziewać znoszenia restrykcji gospodarczych, odpowiedział: "Jeżeli sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu, czyli np. jeśli w Polsce na dużą skalę nie da o sobie znać nowa mutacja koronawirusa, która jest dużo bardziej zaraźliwa, to moim zdaniem od 1 lutego powinniśmy w 100 proc. otworzyć handel, czyli w praktyce galerie handlowe".

Gowin zastrzegł, że nie ma dobrych prognoz dla przedstawicieli tych branż, które są najbardziej dotknięte lockdownem, czyli dla turystyki, gastronomii. "Tutaj musimy się uzbroić w cierpliwość na co najmniej kolejne tygodnie" - ocenił. Dodał, że rząd stara się podejmować "decyzje przewidywalne, ale w interwałach co dwa tygodnie". -https://samorzad.pap.pl/

Był wirus, teraz mutacja, a potem wymyślą mutację mutacji, i tak w nieskończoność. Nieżyciowi, krótkowzroczni i bezduszni ministrowie sobie i swoim rodzinom powinni odciąć pensje, diety i wszelkie przywileje, przeznaczyć je w całości na ratowanie przedsiębiorstw, które z taką łatwością pozamykali, a potem mówić o nowych mutacjach. Firmami, które z premedytają rządu zostały zamknięte zajmują się całe rodziny. W perfidny sposób rujnuje się ludziom to, co tworzyli i na co pracowali nieraz kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt lat. Według perfidnych ludzi z rządu lepiej rozdawać bez sensu, niż zadziałać tam, gdzie należy. Nie będzie firm, więc nie będzie podatków, bo nie wszyscy pobierający 500+, 300+, oraz emeryci wpłacają do budżetu pieniądze.Na cóż bogatym prezesom, ministrom itd. 500+ na dzieci?! Darowizny powinno kierować się tyko tam, gdzie naprawdę się należą!
Napisał: obywatelka dodano: 2021-01-17 08:04:01

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.