OSP Białaszewo

aktualizacja: 2021-01-08 16:31:26     nr wiadomości: 44509     przeczytano: 1883     Ilość komentarzy komentarze: 0

Ochotnicza Straż Pożarna w Białaszewie we współpracy z Wójtem Gminy Grajewo złożyła do Funduszu wniosek o dofinansowanie zadania pod nazwą „Podniesienie gotowości bojowej jednostki OSP KSRG Białaszewo poprzez doposażenie w ubrania specjalne i radiotelefony przenośne” w ramach Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych

Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (tzw. „Mały Strażak” edycja 2020).

 

Wniosek został  pozytywnie zaakceptowany.

OSP Białaszewo podpisało stosowną umowę z Funduszem, która przewiduje wsparcie finansowe w formie dotacji w wysokości 25.000 zł. Wkład własny OSP Białaszewo to kwota 6.250,00 zł - są to środki otrzymane jako darowizna od Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Zakup wyposażenia osobistego - ubrań specjalnych i sprzętu strażackiego - radiotelefonów przenośnych w bardzo znaczącym stopniu usprawni możliwości ratowniczo - gaśnicze jednostki OSP Białaszewo. Podniesie bezpieczeństwo strażaków podczas akcji oraz poprawi efektywność w zapobieganiu i gaszeniu pożarów. W 2020 r. OSP Białaszewo uczestniczyła w akcji gaszenia pożaru na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.