Miasta z najgorszym powietrzem

aktualizacja: 2020-12-01 09:33:05     nr wiadomości: 44141     przeczytano: 707     Ilość komentarzy komentarze: 1

Nowy Targ i Pszczyna – to zwycięzcy smogowego niechlubnego rankingu miast o najwyższym zanieczyszczeniu powietrza. Zestawienie opracował Polski Alarm Smogowy na podstawie danych pomiarowych Państwowego Monitoringu Środowiska z 2019 r. Na liście smogowych rekordzistów przeważają małe miejscowości, a także wsie.

Ranking przedstawia miasta o najwyższym zanieczyszczeniu powietrza pod względem stężenia rakotwórczego benzo(a)pirenu oraz liczby dni, w których dobowe stężenie pyłu PM10 było powyżej normy. Z listy smogowych rekordzistów wypadł Kraków, w którym od września 2019 r. obowiązuje całkowity zakaz spalania węgla i drewna w gospodarstwach domowych.

a grajewo-trzeba podac ze na os.poludniu na samochodach.dachach.balkonach lezy pyl kosmiczny ktory my wdychamy-dlaczego o tym cicho=gdzie ci zieloni nie wiedza gdzie grajewo-za wysokie dla nich smierzace wieze
Napisał: piotr dodano: 2020-12-09 15:08:50

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.