Nielegalne papierosy (170 tys. zł)

aktualizacja: 2020-10-11 13:33:02     nr wiadomości: 43651     przeczytano: 470     Ilość komentarzy komentarze: 0

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości blisko 173 tys. zł ujawnili i zabezpieczyli funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach.

Do ujawnienia nielegalnych wyrobów akcyzowych doszło 6 października br. podczas prowadzenia czynności służbowych na terenie Białegostoku. Kontrabanda należała do dwóch obywateli Polski. Część z nielegalnych papierosów (5 tys. paczek) funkcjonariusze zabezpieczyli w zatrzymanym do kontroli samochodzie prowadzonym przez 38 - latka. Z kolei kolejną partię nielegalnego towaru mundurowi ujawnili w miejscu zamieszkania 29-latka. W wyniku przeprowadzonych działań w sumie ujawniono ponad 12 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości blisko 173 tys. zł. Ponadto w trakcie prowadzonych czynności zabezpieczono także 75 litrów nielegalnego alkoholu o szacunkowej wartości 3 tys. zł.

W związku ze sprawą wszczęto postępowanie z kodeksu karnego skarbowego. Nielegalne papierosy wraz z alkoholem pozostają w dyspozycji Placówki SG w Bobrownikach.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.