Druga tura "Bitwy o wozy"

aktualizacja: 2020-07-06 08:40:56     nr wiadomości: 42809     przeczytano: 918     Ilość komentarzy komentarze: 1

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o kolejnej edycji frekwencyjnych zmagań, w której sfinansowane zostaną pojazdy gaśnicze. 

"Bitwa o wozy" to akcja MSWiA, która ma na celu zachęcenie obywateli do oddania głosu w wyborach oraz wsparcie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Po I edycji samochody ratowniczo-gaśnicze powędrują do 16 gmin, które w obrębie województwa podczas I tury wyborów prezydenckich odnotowały najwyższą frekwencję. 

W województwie podlaskim najlepszy wynik osiągnięto w gminie Kulesze Kościelne. Do urn wybrało się tam 72% uprawnionych mieszkańców.

W II turze "Bitwy o wozy" pojazdy o wartości niemal 800 tys. zł zawitają do jeszcze większej liczby jednostek OSP. Środki trafią do gminy na terenie każdego dawnego województwa. Oznacza, to że wozy strażackie trafią do 49 punktów. W Podlaskiem zmagania dotyczyć będą gmin z 3 dawnych województw: białostockiego, łomżyńskiego i suwalskiego. Zwycięzcy poprzedniego etapu nie biorą już udziału w akcji towarzyszącej II turze wyborów.

 

Mam takie pytanie kto prowadzi kopanje wtborcza Duda czy Rzad z jakiej racji pieniadze podatnikow sa przekazywane na czyjas prywatna kampanje co to za cyrki. Sprawa wyborow to jest sprawa Dudy o a nie Rzadu a innych kandydatow tez rzad popieral czy tylko pdastawial noge. Jakim PRAWEM rzad PROWADZI KAMPANJE DUDY.
Napisał: gorszy szort dodano: 2020-07-09 02:50:37

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.