Dzieci już nie wrócą do szkół?

aktualizacja: 2020-05-14 17:29:19     nr wiadomości: 42351     przeczytano: 2806     Ilość komentarzy komentarze: 2

 Do 26 czerwca br. nauka będzie kontynuowana z systemie zdalnym.

- W wydanym rozporządzeniu przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego - poinformował wiceminister edukacji.

Po kilku godzinach tym słowom ministra zaprzeczyła rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska. W oświadczeniu przesłanym PAP przekazała, że ograniczenie funkcjonowania szkół będzie przedłużone do 7 czerwca. "Obecnie szkoły funkcjonują w ograniczonym zakresie. Do 24 maja br. zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach. Uczniowie mają zajęcia z wykorzystania metod i technik kształcenia na odległość. W przygotowywanym rozporządzeniu będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca" - wyjaśniła. "Na chwilę obecną nie ma jeszcze decyzji, czy uczniowie będą się uczyli na odległość czy wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach po 7 czerwca. Nie jeszcze także decyzji, w jaki sposób będzie wyglądała nauka od 8 do 26 czerwca br. Dalsze uruchomienie szkół i placówek oświatowych będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i wytycznych Ministra Zdrowia oraz GIS" - zaznaczyła Ostrowska.

Z powodu panującej pandemii koronawirusa szkoły zostały zamknięte od 16 marca (12 marca ograniczono ich funkcjonowanie). Od 25 marca szkoły mają obowiązek prowadzenia nauczania zdalnie. Od 6 maja mogą być otwarte tylko przedszkola i żłobki, ale pod warunkiem wprowadzenia obostrzeń sanitarnych przez te placówki. 

W III etapie znoszenia ograniczeń wprowadzonych w związku z trwającą epidemią od 25 maja zostaną uruchomione w klasach 1-3 szkół podstawowych zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne . Czy posłać dziecko do szkoły zadecydują sami rodzice. Jeśli jednak nie zdecydują się na to, będą nadal otrzymywali zasiłek opiekuńczy.

Również od 25 maja maturzyści i uczniowie klas ósmych będą mogli spotkać się z nauczycielami na nieobowiązkowych konsultacjach. Od 1 czerwca podobne konsultacje będą uruchomione dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych np. w celu poprawienia ocen.

 

Dlaczego nadajecie takie bzdurne i niezgodne z prawdą tytuły informacjom, które są dla wielu osób bardzo ważne??? Wprowadzacie ludzi w błąd, a wystarczy, że urzędnicy to robią. Owszem w tekście pojawia się wyjaśnienie, ale wielu ludzi skanuje tylko tytuły, więc po co siać zamęt? Gdzie dziennikarska rzetelność?
Napisał: Belfer dodano: 2020-05-14 21:58:57

Dziękuję za dodanie tego znaku zapytania:), bo wczoraj niestety go nie było.
Napisał: Belfer dodano: 2020-05-15 11:28:42

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.