PIT do końca maja

aktualizacja: 2020-04-02 12:30:07     nr wiadomości: 41992     przeczytano: 1901     Ilość komentarzy komentarze: 0

Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. W tym roku będzie można to zrobić do 31 maja, ale nie wszyscy. Wydłużenie terminu Istotne jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą, rozliczających się na drukach PIT-36 i PIT-36 L.

Dla osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) w usłudze Twój e-PIT znajduje się automatycznie przygotowane rozliczenie podatkowe. W przypadku braku aktywności zostanie ono zaakceptowane 30 kwietnia. W maju urzędy skarbowe prześlą informacje do poszczególnych osób, jeśli z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku.

Przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie będzie można skorygować po 30 kwietnia, zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Do 31 maja, korygując zeznanie, można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego.
 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.