Mięsno-nabiałowy przemyt

aktualizacja: 2020-02-10 22:26:14     nr wiadomości: 41450     przeczytano: 6286     Ilość komentarzy komentarze: 3
  • 120 kilogramów produktów pochodzenia zwierzęcego próbował nielegalnie wwieźć z Białorusi do Polski 55-letni obywatel Rosji.
  • Przemyt  niedozwolonych towarów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Połowcach.


Podczas kontroli samochodu kierowanego przez 55-letniego Rosjanina funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Połowcach ujawnili 120 kg produktów żywnościowych pochodzenia zwierzęcego – wędlin, kiełbasy  oraz produktów mlecznych. Towary, których wwóz do Unii Europejskiej jest zakazany, podróżny ukrył w swoim bagażu podręcznym.

Ujawnione wędliny oraz nabiał zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy celem ich utylizacji. Mężczyzna, który jak wyjaśnił, doskonale wiedział o obowiązujących zakazach, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

Warto przypomnieć, że przywóz do Unii Europejskiej żywności pochodzenia zwierzęcego (produkty mięsne i mleczarskie) jest objęty ścisłą reglamentacją. Na wszystkich przejściach granicznych rozmieszczone są tablice i plakaty informujące o zakazie przywozu tego typu produktów. Zakaz obowiązuje w związku z koniecznością ochrony europejskiego rynku przed chorobami zwierząt m.in. ASF (afrykańskim pomorem świń).

Utylizowac zywnosc?- to trzeba miec w glowie nie pokolei !! Majac na uwadze fakt ile osob jest w kapitalistycznym raju niedozywionych.... o glodujacych w Afryce juz nie wspomne.
Napisał: Baba dodano: 2020-02-10 23:05:35

Takie cyrki tylko w Polsce na pokaz. Kto sprawdzi z czego sa robione konserwy krajowe ze zwirzat ktore mialy isc do utylizacji kto to kontroluje ????????
Napisał: gorszy szort dodano: 2020-02-11 07:46:06

Czyli mięso staje się towarem luksusowym w Polsce skoro opłaca go się przemycać.
Napisał: obserwator dodano: 2020-02-12 13:13:34

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.