O.Tokarczuk odebrała Nobla

aktualizacja: 2019-12-10 19:29:22     nr wiadomości: 40994     przeczytano: 3002     Ilość komentarzy komentarze: 11

Olga Tokarczuk odbrala literacką Nagrodę Nobla. Otrzymała nie tylko dyplom i medal Nobla, ale później też równowartość ok. 3,5 mln zł. Zapowiedziała już, że część pieniędzy przekaże fundacji, którą zamierza powołać.

Nagroda dla Olgi Tokarczuk to pierwszy literacki Nobel dla Polaka od 23 lat, gdy w 1996 r. otrzymała go Wisława Szymborska

Mam nadzieję że dozyje czasów jak takie indywidua jak Gross czy Tokarczuk będą ścigane listami gonczymi za zniewazanie Narodu Polskiego, obecny rząd to tylko pacholki żydowskie o prezydencie nawet nie wspomnę głosowałem na niego, pewnie ręką mi uschnie, ta baba to twarz 447 urojone roszczenia żydowskie, grabiez Polski
Napisał: Ja dodano: 2019-12-11 01:10:34

Te lalunia uwazaj bo los bywa okrutny i faktycznie mozesz nie dożyc,a tak na powaznie piszesz bo pewnie za duzo żółci masz w sobie...proponuje do lekarza..psychiatry
Napisał: śmieszka dodano: 2019-12-11 15:31:25

Do osoby podpisanej "ja". Pana wypowiedź świadczy o poważnym schorzeniu psychicznym. Proszę się zgłosić jak najszybciej na konsultację psychiatryczną.
Napisał: Balley dodano: 2019-12-12 17:04:25

Nobel dla Walesy zwiastowal koniec Komuny,,,,,,Nobel dla Tokarczuk zwiastuje koniec PiSu.......
Napisał: gorszy szort dodano: 2019-12-13 00:13:11

Również do "ja": człowieku, czy przeczytałeś ze zrozumieniem choć parę zdań z tego co napisała Olga Tokarczuk? Czy tylko bezrozumnie powtarzasz chore opinie narodowców i innych politycznych popaprańców?
Napisał: Eko dodano: 2019-12-13 00:31:57

Jeśli nie przeszkadza wam że to coś oskarża Polaków o mordowanie Żydów, to gratuluję, za komuny też zamykano patriotów do psychiatryka, ten nobel to policzek dla Polski tak właśnie uważam
Napisał: Ja dodano: 2019-12-13 10:23:04

gorszy szort - nie badz gl.pcem powielajacym bzdety, ze pokojowa Nagroda Nobla dla Walesy mogla zwiastowac koniec komuny. Przypatrz sie dokladnie europejskiej i polskiej sferze zycia spoleczno-politycznego, wymiarowi sprawiedliwosci, szkolnictwu wyzszemu. Po doglebnej analizie zrozumiesz, ze wspolczesny komunizm w tych srodowiskach ma sie doskonale i nie wrozy zadnego konca. Jest on przekazywany z nasieniem ojca na nastepne pokolenie i bedzie jeszcze bardzo dlugo trwal. Podobnie bedzie z "Noblem dla Tokarczuk", ktory w zaden sposob nie moze zwiastowac konca PiS.
Napisał: Darek dodano: 2019-12-13 21:32:54

- Darek - ty utwierdzasz obecna wladze ze robi dobrze wprowadzajac prokuratorow stanu wojennego do trybunalu a na ustach ma walke z komuna tak jak ty, z jaka komuna ty walczysz w imie ojca i syna Jaroslawa i Rydzyka, jak nie dostales w tylek w komunie to bedziesz mial teraz po wprowadzeniu stanu wojennego w SADACH.
Napisał: gorszy szort dodano: 2019-12-14 01:45:04

gorszy szort- nie jest prawda, ze utwierdzam obecna wladze w czym kolwiek, gdyz zadnej wladzy nie zalezy na zadnym utwierdzaniu jej dzialan przez zwyklego, normalnego podatnika. Jest mi to zupelnie obojetne, gdyz w zaden sposob obecnosc prokuratora stanu wojennego nie bedzie przekladala sie na nasze niezbywalne prawa. Nie zgadzam sie z twoja teza, ze walcze w " imie ojca i syna Jaroslawa ...". Natomiast prawda jest, ze "walcze" w imie mojego ojca i matki, aby miec trzezwe spojrzenie na sytuacje, ktora wyma gruntownych zmnian. Nie dostalem, gdyz nie moglem dostac w tylek w komunizmie i nie dostane po "wprowadzeniu stanu wojennego" w SADACH, gdyz takiego nie ma i nie bedzie. Natomiast obowiazkiem wladzy sadowniczej jest orzekanie w swietle i zgodnie z istniejacym porzadkiem prawnym, ktory stanowi wladza ustawodawcza. Przestrzeganie tej zasady jest gwarancja unikniecia kolizji prawnej, ktora uniemozliwia dualizm interpretacji stosowanego prawa.
Napisał: Darek dodano: 2019-12-14 12:05:34

- Darek - z toba nie idzie rozmawiac sluchasz Kaczynskiego jak kiedys Gomulke w imie ludu pracujacego a sktki jakie byly to wszyscy wiedza, popytaj starszych ludzi jak przemawial Gomulka i porownaj teraz to samo.
Napisał: gorszy szort dodano: 2019-12-14 15:06:29

Obecna wladza od początku wszystkie reformy przeprowadza tylko po to, aby odkopać się i pozostać przy wladzy. Ciemny lud dostaje kasę i glosuje na jedyną słuszną partię a partia robi co chce. Ma gdzieś prawo i sprawiedliwość. Najważniejsza jest władza i profity. Czy jakakolwiek reforma coś usprawniła? Czy coś dziala lepiej? Dlaczego sądzę, że wkrótce demokratyczne wybory bedą fikcją. Gdyby obecnej wladzy rzeczywiście zależalo na reformie państwa to np. służba zdrowia byłaby już dawno zreformowana podobnie jak ZUS. Do lekarza specjalisty lub badanie trzeba czekac ponad rok. Czy tak działa państwo przyjazdne obywatelowi?
Napisał: Szymon dodano: 2019-12-24 09:56:20

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.