Święto Niepodległości 2019

aktualizacja: 2019-11-12 13:47:05     nr wiadomości: 40690     przeczytano: 6038     Ilość komentarzy komentarze: 0

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

W dniu 11 listopada 2019 r. pan Waldemar Remfeld - Starosta Grajewski, pan Tomasz Cebeliński - Wicestarosta oraz pan Grzegorz Gardocki - Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Grajewie. 

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką uczestników pod Urzędem Miasta. Następnie odbył się przemarsz do parafii Trójcy Przenajświętszej na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.

Po mszy delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod Krzyżem "Solidarności", pod Pomnikiem Niepodległości w centrum miasta oraz Pomnikiem Niepodległości przed Urzędem Miasta.

Oprawę muzyczną zapewniła Grajewska Orkiestra Dęta.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.