Przedszkolaki z Rudy

aktualizacja: 2019-10-31 10:40:12     nr wiadomości: 40597     przeczytano: 3268     Ilość komentarzy komentarze: 0
Przedszkolaki z Rudy pielęgnują pamięć o bohaterach naszej wolności - "Szkoła pamięta"

Przedszkole w Rudzie włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". 25 października 2019r. dzieci z naszego przedszkola odwiedziły miejsce pamięci narodowej w Rudzie. Przedszkolaki uporządkowały grób poległych w czasie I wojny światowej i zapaliły na nim znicze. Uczciliśmy pamięć tych, którzy zginęli walcząc za Ojczyznę. 

 

Pasowanie w Przedszkolu w Rudzie

29 października br. pozostanie na długo w pamięci dzieci 3-letnich z naszego przedszkola i ich rodziców. Tego dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice dzieci z grupy "Biedronek”, Pan wójt gminy Grajewo oraz Pani dyrektor przedszkola. Maluszki przedstawiły część artystyczną, w której zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe, a także taniec. Po części artystycznej dzieci złożyły ślubowanie i obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani dyrektor Maria Wioletta Sokołowska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia wszystkie dzieci otrzymały dyplomy pasowania i książeczki, które wręczył Pan wójt Stanisław Szleter. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy robili pamiątkowe zdjęcia na tle dekoracji, a następnie udali się na słodki poczęstunek. Uroczystość ta pozwoliła zintegrować się rodzicom, nauczycielom i dzieciom. Była również świetną okazją do poznania nabytych do tej pory umiejętności dzieci. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech!

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.