3 wypadki, 3 nietrzeźwych

aktualizacja: 2020-01-27 08:57:14     nr wiadomości: 41343     przeczytano: 6390     Ilość komentarzy komentarze: 0

3 wypadki drogowe, 3 nietrzeźwych kierujących - tak przedstawia się bilans po minionym weekendzie na drogach na terenie powiatu ełckiego. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i poważnie zagraża bezpieczeństwu, co pokazują zaistniałe zdarzenia.

Plaga nieszczęśliwych zdarzeń zaczęła się od nocy z 24/25 stycznia br. w gminie Kalinowo. Policjanci dojeżdżający na interwencję zauważyli samochód znajdujący się na poboczu, częściowo w przydrożnym drodze. Kierujący, manewrując autem, usiłował wyjechać na jezdnię, podróżował sam. Policjanci zakazali kierowcy dalszej jazdy, wyczuli w rozmowie zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu.

Do kolejnego zdarzenia doszło 25 stycznia na trasie Ełk-Regiel. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 22-letni kierujący na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych i zjechał do przydrożnego rowu, uderzając w drzewo. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. Podróżował z dwoma nietrzeźwymi pasażerami, którzy trafili do szpitala ze złamaniami. Policjanci ustalili, że mężczyzna był już wcześniej skazany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.  

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się także 27-latek z Ełku. Mężczyzna na trasie Oracze-Siedliska, kierując bmw stracił panowanie na pojazdem i uderzył w drzewo. Był zakleszczony w pojeździe, strażacy wydobyli go z auta za pomocą specjalistycznego sprzętu. W chwili zdarzenia był sam w pojeździe. Jak się okazało mężczyzna zabrał auto koledze bez jego wiedzy i zgody. Z uwagi na stan mężczyzny nie można było przeprowadzić badania stanu trzeźwości. Natomiast wstępne badania wykazują, że był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Pobrano mu krew do badań specjalistycznych, które mają dokładnie określić zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie. - informuje KPP w Ełku

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.