3 lata znęcał się nad żoną

aktualizacja: 2019-02-11 12:31:12     nr wiadomości: 38418     przeczytano: 8316     Ilość komentarzy komentarze: 0

_____________
Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 37-letni mieszkaniec Ełku, który przez blisko trzy lata znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Podobny los spotkał 50 -latka, który również dręczył żonę


Do policjantów zgłosiła się kobieta, która poprosiła o pomoc w sprawie męża, ten od blisko trzech lat znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Policjanci ustalili, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, jak również na trzeźwo, wszczynał awantury, w trakcie których bił i kopał żonę po całym ciele, rzucał w jej kierunku różnymi przedmiotami, przewracał na podłogę, a także szarpał za odzież i uderzał kobietą o ścianę. 

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, w tym przede wszystkim zeznania pokrzywdzonej oraz innych świadków, pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się. Na wniosek prokuratora 37 -latek został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące. 

Do aresztu trafił także 50 -letni mieszkaniec powiatu ełckiego, który również znęcał się nad żoną. Zbierając materiał dowodowy policjanci ustalili, że mężczyzna wszczynał awantury, wyzywał żonę 
wulgarnymi słowami, poniżał i kontrolował, a także oskarżał o zdradę i groził pozbawieniem życia. 


To już kolejne osoby w powiecie ełckim  tymczasowo aresztowane za znęcanie się nad członkiem rodziny. 
Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. - informuje KPP w Ełku


__________
Policjanci zatrzymali 28 -letnią mieszkankę Ełku, która podczas picia alkoholu ze swoimi znajomymi jednemu z nich wbiła nóż w plecy. Kobieta usłyszała zarzut uszkodzenia ciała. Teraz grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5.

Kilka dni temu policjanci zostali poinformowani, że w jednym z mieszkań w Ełku doszło do ugodzenia nożem 33-letniego mężczyzny. Na miejscu, w jednym z pokojów policjanci znaleźli leżącego na brzuchu mężczyznę, który na wysokości prawej łopatki miał wbity w plecy nóż. Policjanci przed przyjazdem załogi ratownictwa medycznego udzielili rannemu pierwszej pomocy i unieruchomili wbity nóż. Po przyjeździe Pogotowia Ratunkowego mężczyzna został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie nóż został usunięty.

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 28 -letnią znajomą pokrzywdzonego. Policjanci ustali, że osoby te spotkały się u swego znajomego i we troje pili alkohol. W trakcie libacji doszło między nimi do kłótni, podczas której kobieta chwyciła za leżący nóż i raniła nim 33-latka.

Napastniczka usłyszała już zarzut. Teraz grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5, prokurator na wniosek funkcjonariuszy zastosował dozór policyjny.  - informuje KPP w Ełku

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.