Nowy singiel W. Kozikowskiego

aktualizacja: 2019-08-14 20:41:24     nr wiadomości: 39865     przeczytano: 14277     Ilość komentarzy komentarze: 7

  WOJTEK KOZIKOWSKI - Zatańcz ze mną dziś (Official video)
"Zatańcz ze mną dziś" to pierwszy singiel Wojtka Kozikowskiego pochodzący z albumu "RETROMANIA". Płyta pojawi się już wkrótce!

Wojtek Kozikowski  "Zatańcz ze mną dziś"
• Muzyka: Wojtek Kozikowski
• Tekst: Wojtek Kozikowski
• Produkcja muzyczna i miks: Grzegorz Stasiuk
• Nagrano w "Studio 7 piętro" i "Telegraph Road Studio"
• Mastering: Błażej Domański / Studio 7
• Asystent Realizatora Masteringu: Michał Wróblewski
• Realizacja teledysku: Kamil Krotofil (Krotofilm), Błażej Kujawa (Zakład filmowy)
• Make up: GAI make up artist
• 
Wystąpili: Angelika Stępień, Jeremiasz Baranowski, Wojtek Kozikowski

 
 

Poprosiliśmy Wojtka Kozikowskiego o kilka słów dla czytelników e-Grajewo


- Jestem rodowitym grajewiakiem, tutaj się urodziłem w 1973 roku. Od najmłodszych lat przejawiałem talent do muzyki. W wieku 5 lat śpiewałem piosenki The Beatles (nie znając języka angielskiego). Uczyłem się ich z płyt pocztówkowych hahaha… było to bardzo dawno. Wszyscy mieli ubaw w przedszkolu! 

Potem była szkoła muzyczna w Grajewie w klasie akordeonu. W tych czasach nie było klasy gitary, wiec rodzice stwierdzili, że będę grał na akordeonie tak jak dziadek. Muszę powiedzieć ze dziadek był wybitnym akordeonistą, pochodził z Rajgrodu. Uczęszczając do szkoły na akordeoni, w domu równolegle uczyłem się sam gry na gitarze - tak wyglądał mój pierwszy z nią kontakt. Następnie była średnia szkoła muzyczna i wiele muzycznych projektów, zaczynając od rocka, poprzez jazz i muzykę klasyczną. Jednak zawsze moim marzeniem było grać swoje piosenki autorskie. 

Przez lata nazbierało się kilka utworów w szufladzie... po namowie mojej kochanej żony postanowiłem nagrać je profesjonalnie. Miałem szczęście, że poznałem super gościa ex-muzyka z zespołu M. Maleńczuka, producenta, Grzegorza Stasiuka. Wysłałem do Niego mój materiał i dostałem odpowiedź że nagrywamy, to są dobre piosenki! Grzesiu był odpowiedzialny za aranżowanie, nagranie i mix utworów.

W projekcie wzięli udział jeszcze inni muzycy. Basista Tomasz Zieliński (Hania Stach, Goya, Górniak, Margaret), perkusista Przemek Kuczyński (czołówka Polskiej perkusji ), Wiktor Tatarek (Brathanki), Marcin Kajper (Genesis), Karolina Sumowska, Adam Bień, Mateusz Chmielewski. 

Pierwszym utworem, który nagraliśmy jest "Zatańcz ze mną dziś". Dlaczego ta piosenka? Słowa mówią o tym, że w dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani. Nie mamy czasu zatrzymać się i rozejrzeć dookoła, popatrzeć na otaczający nas świat. Czasami czujemy samotność, bezsilność na upływający czas, lecz jest światełko w tunelu, tym światełkiem jest taniec. Według mnie taniec może być lekarstwem na smutki tego świata. Przecież taniec towarzyszy nam od tysięcy lat!  Stąd pomysł na taką piosenkę.

Oczywiście, owocem naszej współpracy jest cała płyta pt. RETROMANIA, na której znalazło się 10 piosenek mojego autorstwa. Na płycie jest wiele niespodzianek, ale na razie nic nie będę zdradzał... Na premierę płyty trzeba będzie jeszcze poczekać. W najbliższym czasie planuję wydać drugi singiel promujący album, a może i trzeci, zobaczymy. W przyszłości planowane są koncerty. Informacje o koncertach proszę śledzić na mojej stronie Facebook. Wojtek Kozikowski

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy odsłuchali piosenkę "Zatańcz ze mną dziś" (i za pozytywne komentarze), ciągu 3 dni miała ponad 3000 odsłon. Taki wynik utwierdza mnie w tym, że to co robię ma sens. Śpiewając chcę dać wszystkim trochę szczęścia, więc śpiewamy i tańczymy ZATAŃCZ ZE MNĄ DZIŚ, A ŚWIAT OZŁOCI SIĘ, PROMIENIE SŁOŃCA OGRZEJĄ CIĘ , ZOSTAWISZ SMUTKI GDZIEŚ…….

   Wojtek Kozikowski

 

Czuć stare GRUM MORTUUS SUM. :)
Napisał: crs__ dodano: 2019-08-06 01:35:29

Brawo braciszku brawo
Napisał: Elżbieta dodano: 2019-08-06 17:46:18

no tak...może być :) jednak wolę wcześniejszy np. The USB "New Day" to jest nawet na e-Grajewo jeszcze http://e-grajewo.pl/wiadomosc,26883.html - super! mam nadzieję, że kolejne kawałki będą do tego nawiązywać :)
Napisał: pozdro graj wojtek dodano: 2019-08-06 19:38:59

Brawo !
Napisał: Wiola dodano: 2019-08-07 00:04:29

Super! Brawo!
Napisał: Wanda dodano: 2019-08-15 13:48:49

Brawo!!!Milo,że to Grajewiak ,powodzenia
Napisał: Krystyna dodano: 2019-08-23 10:03:36

Kiedy bedzie dokupienia ten singiel?
Napisał: zainteresowana dodano: 2020-02-15 21:12:04

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.