LPG „na lewo"

aktualizacja: 2019-07-31 10:33:41     nr wiadomości: 39834     przeczytano: 2596     Ilość komentarzy komentarze: 2

Kolejna stacja LPG sprzedająca gaz „na lewo” w rękach podlaskiej KAS 

Blisko 168 tys. litrów gazu LPG sprzedała bez wystawienia paragonów i odprowadzenia podatków jedna ze stacji działających na terenie województwa mazowieckiego. Proceder ujawniono w wyniku kontroli przeprowadzonej przez Podlaski Urząd Celno-Skarbowy, a nierzetelny przedsiębiorca poddał się odpowiedzialności i skorygował swoje rozliczenia. To kolejne w krótkim czasie nieprawidłowości w zakresie sprzedaży gazu LPG ujawnione przez podlaską KAS. 

unkcjonariusze KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że na jednej ze stacji gazu działającej na terenie województwa mazowieckiego sprzedaż gazu LPG może być prowadzona z pominięciem kasy fiskalnej. Przeprowadzona kontrola w tym zakresie potwierdziła, że mimo obowiązku, na stacji nie ewidencjonowano na kasie wszystkich transakcji sprzedaży gazu. W wyniku dalszych czynności sprawdzających ustalono, iż podatnik od początku roku nie wykazał i nie zarejestrował sprzedaży blisko 168 tys. litrów na kwotę 340 tys. zł.

Właściciel stacji nie kwestionował ustaleń kontrolujących. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i został ukarany grzywną w wysokości 11 tys. zł. - informuje Radosław Hancewicz Rzecznik prasowy Kierujący Wieloosobowym Stanowiskiem Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

 

Ktoś musiał mu sprzedać bez FV... pewnie jakaś rozlewnia ktora zaewidencjonowala gaz do butli a później w autocysternie do stacji...
Napisał: Bart dodano: 2019-07-31 20:56:58

Czyli i tak zarobil swoje, tylko 11 tys kary. Moze w poprzednim roku sprzedal jeszcze wiecej?
Napisał: Artur dodano: 2019-08-06 08:43:06

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.