Wpadli z przemytem

aktualizacja: 2019-07-23 16:03:44     nr wiadomości: 39772     przeczytano: 2199     Ilość komentarzy komentarze: 0

W specjalnie skonstruowanych skrytkach w samochodzie osobowym obywatele Litwy przewozili ponad 38 tys. sztuk nielegalnych papierosów.

W miniony weekend funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wdziałając w gminie Krasnopol zatrzymali do kontroli samochód na litewskich tablicach rejestracyjnych. Volkswagenem Passatem podróżowało dwóch obywateli Litwy. Auto skierowano do szczegółowej kontroli.

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze ujawnili w samochodzie specjalnie skonstruowane skrytki znajdujące się w tylnej kanapie, pod przednimi fotelami oraz pod tylnym zderzakiem ujawniono. W sumie w pojeździe ukrytych było 1 920 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość ujawnionych wyrobów tytoniowych wynosi blisko 30 tys. zł.

Wobec kierowców wszczęto postępowania karne skarbowe, do których zajęty został nielegalny towar oraz samochody przystosowane do przemytu. Mężczyźni w wieku 57 i 31 lat za popełnione przestępstwa skarbowe odpowiedzą teraz przed sądem. Grożą im wysokie grzywny.

https://www.podlaski.strazgraniczna.pl/

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.