Dyrektorzy szpitali ostrzegają

aktualizacja: 2019-07-11 08:03:12     nr wiadomości: 39701     przeczytano: 1355     Ilość komentarzy komentarze: 2

Groźba wypowiedzenia kontraktów z NFZ, wyjście placówek z sieci szpitali na skutek postępującego zadłużenia, tym samym ich możliwy paraliż - taki scenariusz może czekać służbę zdrowia  już jesienią.

Wszystko dlatego, że zdaniem tak Okręgowej Izby Lekarskiej, jak i dyrektorów szpitali, rząd nie tylko nie zwiększa nakładów na zdrowie, ale też nie płaci za tzw. nadwykonania - czyli zabiegi wykonane przez szpitale poza wyznaczonym przez kontrakty limitem.

 NFZ przekonuje jednak, że zagrożenia wskazywane przez środowisko lekarskie są co najmniej przesadzone.

Dla Rydzyka i PiS na nagrody to sa moliony bo im sie naleza a na szpitale limity pacjent ma chorować i umierac wedlug limitu.
Napisał: katolik dodano: 2019-07-12 04:58:08

Jak można dać limit na zdrowie,życie-można? !Koszty wszystkiego rosną a w tej dziedzinie ceny jak "z epoki kamienia łupanego"-prawie na zero.Jak można nie zapłacić za leczenie jak szpitale są do tego zobowiązane?Pytania do góry bo ja na dole tyle lat żyję i coraz gorzej.Ciekawi mnie jedno czy nasi wybrańcy też pracowali by za darmo albo za jedną monetę?
Napisał: Bernarda dodano: 2019-07-23 22:15:12

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.