"Tylko nie mów nikomu"

aktualizacja: 2019-05-15 17:48:32     nr wiadomości: 39194     przeczytano: 12513     Ilość komentarzy komentarze: 31

"Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna." - Tomasz Sekielski

W sobotę odbyła się premiera filmu dokumentalnego braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele. W dokumencie przedstawiono historie sprzed wielu lat, a także zdarzenia z ostatnich miesięcy, w których kościelna hierarchia tuszowała przestępstwa księży pedofilów.

Zbigniew Ziobro powołał zespół prokuratorów, którego zadaniem jest przeprowadzenie analizy zdarzeń przedstawionych w filmie "Tylko nie mów nikomu" - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Bracia Sekielscy zdradzili już, że planują nakręcenie drugiej części filmu. „Będzie kontynuacja »Tylko nie mów nikomu«, bo mamy jeszcze historie, które chcemy opowiedzieć. Jesteśmy to winni osobom, które opowiedziały nam o swoich dramatach. Czujemy odpowiedzialność” – mówił Tomasz Sekielski na antenie Polsat News.

Dlaczego w kościele Matki Boskiej N. P. dzieci te które nie chcą są zmuszane do bycia ministrantami pod groźbą nie otrzymania sakramentu bierzmowania. Rozumiem uczestnictwo w nabożeństwach majowych, różańcowych, roratach i innych, ale zmuszanie do posługi łamanie woli pierwszy krok do niewolnictwa. Dlaczego kościół lubi tak łamanie wolnej woli, te zmuszanie. Nie każdy ma ochotę i siłę na kilunasto-kilometrowe drogi krzyżowe po wioskach w nocy.
Napisał: rodzic dodano: 2019-05-13 18:36:28

Cała prawda o ksiezach normalnie aż przeraża co się dzieje.
Napisał: Gosia dodano: 2019-05-13 20:31:11

Zbigniew Ziobro nic nie wyjasni bedzie mataczl jak zwykle wiedzial duzo wczesniej jak powstawal film i nic nie robil teraz tylko na pokaz udaje ze cos robi./
Napisał: katolik dodano: 2019-05-14 07:36:10

Zbigniew Ziobro nic nie wyjasni bedzie mataczl jak zwykle wiedzial duzo wczesniej jak powstawal film i nic nie robil teraz tylko na pokaz udaje ze cos robi. Bedzie bronil wilkow koscielnych.
Napisał: katolik dodano: 2019-05-14 07:36:35

Troche prawdy co sie dzieje w okol nasz.
Napisał: ire dodano: 2019-05-14 09:00:40

Pan Sekielski "zapomniał" dodać, że wszyscy bohaterowie tej produkcji byli zarejestrowani jako TW (tajny współpracownik, donosiciel SB)... Oczywiście każdy pedofil powinien zostać surowo ukarany, ale przez ten fakt film staje się manipulacją. Równie dobrze mógłby się nazywać pedofilia wśród SB...
Napisał: Rafał dodano: 2019-05-14 12:15:26

Gratujuje Panu Tomaszowi Siekielskiemu, ze wykazal tak wielka odwage i obnazyl prawde o zaklamanej , obludnej i pasozytniczej instytucji koscielnej w ktorej az sie roi od pasozytow nic nie robiacych, pazernach na latwe pieniadze. Kosciol katolicki by moc przetrwac musi sie zreformowac i przestac glosic "ciemnote" na poziomie sredniowiecznego wychowania "moralnego". Powinien zostac zniesony celibat, a w nastepie jego mozliwosc zakladania rodziny przez ksiezy i biskupow- wtedy bedzie wiadomo- kto - jest jakiej orientacji i w ten sposob moznaby wyeliminowac zboczencow- pedofilow- prosze nie mylic pedofilii z homoseksulaizmem, poniewaz homoseksualizm jest orientacja seksualna , gdzie dwoch doroslych osobnikow tej samej plci przejawiaja wzajemne sklonnosci seksualne- co nie stanowi zadnego zagrozenbia dla ogolu spoleczenstwa i jak do tej pory nieczego takiego nie udowodniono. W nastepnej kolejnosci powinien zostac zniesiony KONKORDAT, ktory daje kosciolowi katolickiemu ogromne przywileje(wplywy) zarowno politczne jak i finansowe( w postacie ogromnych miliardow zlotych corocznie wyplacanych z panstwowej kasy)- lecz dla Panstwa Poslskiego same straty zarowno w rozwoju cywilzacyjnym(-czytaj zacofanie) , ktory blokuje kosciol gloszac nie nawisc do wszytkiego co nie jest zwiazane z "wiara" oraz straty pieniedzy podatnikow ,ktore mozna byloby przeznaczyc na szlachetne cele, takie jak np: "kulejaca " sluzbe zdrowia oraz pozyteczne projekty socjalne dla szczegolnie biednych i potrzebujacych ludzi. Kosciol powinien byc opodatkjowany- podobnie jak we wszystkich cywilizowanych krajach europejskich ma to miejsce. Chcesz przynalezec - plac - nie chcesz- nie placisz. Wlasnie takie decyzje - jak: znisienie "tacy", "kolendy"- i innych nielegalnych oplat za tzw, "uslugi" koscielne zmusi ta instytucje do czynienia pozytecznej pracy ,a nie prowadzeniu paoszytniczego, rowiezlego oraz bogatego stylu zycia ze slowem na ustach "bog zaplac". Na Zachodzie juz od dawna duchowni katoliccy oraz z innych wyznan , procz tego ,ze przez wiernych sa utrzymywani (co nie zawsze wystarcza), glosza slowo "boze" - a potem ida do pracy , jak kazdy normalny obywatel !
Napisał: Baba dodano: 2019-05-14 13:06:29

Ziobro to powinien razem z Brudzińskim wysłać policję do hierarchów kościelnych już o 6 rano aby nie mataczyli ale nie - Ziobro powołuje komisję zastępczą i będzie sprawdzać wiarygodność ofiar. Chory kraj. Wszyscy wiedzieli o zbrodniach księży i zamykali oczy i uszy a teraz raptem..... zdziwienie udają. Tylko dzieci żal. Teraz jako dorosłe osoby nadal przeżywają traumę.
Napisał: abc dodano: 2019-05-14 16:41:52

Rafał - moze bys sie zapytal o "pochodzenie polityczne" pisowcow- tak uwielbianch w Grajewie- zapewne tam nie brakuje bylych "oddanych" bylej PZPR. Czy watpisz w fakty, ze kosciol katolicki jest pasoztnicza-przestepacza instytucja w ktorej az sie roi od pedofilow, ktorych nigdy zasluzona kara nie dosiegla , poniewaz kosciol chroni obcna wladza panstwowa i przywileje zawarte w KONKORDACIE. Czas aby to zmienic... a ty Rafalku nie odiegaj od tematu - piszac cos czego nie jestes w stanie poprzec faktami !
Napisał: Choop dodano: 2019-05-14 19:13:45

Baba masz 100 % racji , pozdrawiam
Napisał: Dziad dodano: 2019-05-14 20:18:45

"Każda ręka podniesiona na Kościół, to ręka podniesiona na Polskę"
Napisał: Kaczyński J. dodano: 2019-05-14 20:49:46

Kaczynski- nikt nie podnosi reki na kosciol- tylko na instytucje koscielna - upolityczniona i pazerna, ktora kreci biznes na biedocie i ciemonocie- wiec schowaj swoje slogany i glos je tam tam gdzie ciemonota panuje i nie obrazaj nimi tych Polakow ,ktorzy jeszcze potrafia samodzielnie myslec !
Napisał: Baba dodano: 2019-05-15 01:18:05

Brawo Panie Sekielski! Szacunek i gratulacje. ten film powinien być "obowiązkową lekturą" w szkołach. Religię usunąć ze szkół, kto chce niech chodzi na naukę religii po lekcjach do kościoła nie w szkole bo tego nie ma nigdzie na świecie prócz Polski!
Napisał: OTTO dodano: 2019-05-15 05:54:36

Księża niech przestaną wmawiać społeczeństwu, że jest to atak na Kościół. To nie jest żaden atak, to jest niezgoda społeczna na niedozwolone zachowania pewnej liczby księży wobec nieletnich. Tak na marginesie, szkoda że w ostatnią niedzielę nie usłyszałem nawet jednego słowa na ten temat z kościelnej ambony. Ksiądz nawet się na ten temat nie zajaknął, a kilka dni wcześniej tak składnie mówił o nauczycielach.
Napisał: parafianin wierzący w Boga dodano: 2019-05-15 06:05:53

Mik syn od 5 lat jest ministrantem w MBNP i nikt bo nie zmuszał.I jest z tego zadowolony
Napisał: Mama dodano: 2019-05-15 15:14:52

I dobrze. W końcu ludzie przejżą na oczy. Nie oceniam wszystkich księży, ale większość ma jakieś spaczoną wizję świata. Jak wiadomo media są największym środkiem przekazu, więc dotrze to do większej ilości ludzi.
Napisał: NIEpobożny dodano: 2019-05-15 17:05:21

Mama- .... i co w zawiazku z tym chcesz udowodnic?- ze Twoj syn jest z powolania ministrantem - a w przyszlosci bedzie ksiedzem- czyli osoba ,ktora nic pozytecznego nie wnosi dla spolczenstwa?!
Napisał: Ateista dodano: 2019-05-15 18:47:58

Jeszcze kościół ,Bóg i modlitwa nikomu nie zaszkodził .Bycie ministrantem to sama przyjemność
Napisał: Ministrant z MBNP dodano: 2019-05-16 11:27:24

Ministrant z MBNP- porosze przeczytac moj wpis, a potem odnaszc sie do niego zaczac komentowac ! Nikt nie kwestionuje wiary- ani boga- chesz - to wierz- tutaj chodzi o problem upolityczniania reloigii- problem zwiazany z niebezpiecznym fanatyzmem, obluda i zaklamie hierarchow koscielnych, przestepstwa na tle ekonomicznym i seksualnym , ktore pozostaja bezkarne... itd. itp. Moze lepiej skup sie calkowicie na roli ministranta i nie wypowiadaj sie w tematach , ktore Ciebie przerstaja. Kazdy myslacy czlowiek wie jaka role "dobroczncy" sprawuja duchowni w tym kraju i nie jednemu swoimi czynami zaszkodzili ingerujac w polityczne decyzje !
Napisał: Baba dodano: 2019-05-16 16:30:21

Ministrant z MBNP - "Bycie ministrantem to sama przyjemność"- to zalezy od tego, jak sie przyjemnosc interpretuje- sa zapewne ministranci, ktorzy takiej "poslugi" nie uwazaja za przyjemnosc !
Napisał: Ateista dodano: 2019-05-16 20:02:06

Ministrant z MBNP - rozumiem ,ze byl to glupi- zart z proba prowkacji,ktora sie nie udala- bo nikt (mam na mysli nieopetanych religia) w takie bzdury nie uwierzy ... mam na mysli ta "przyjemnosc !
Napisał: Choop dodano: 2019-05-17 01:30:55

Bycie ministrantem to nie jest wola i chec chlopca to jest wymuszenie przez rodzicow i dziatkow zeby udawac jaka sa religijno rodzina na pokaz jakimi sa swietymi, mam jeszcze jedno pytanie dlaczego z dziewczynek robi sie monistratki tego nigdy nie bylo ???? bylem ministrantem w dawnych czasach dos dlugo i pamietam jak to wygladalo to co wyrabia sie teraz to jest zgroza do nieba ksiezom przewrocilo sie w glowach czego ich ucza w seminarjach?????????.
Napisał: katolik dodano: 2019-05-17 03:19:24

No tak na początku ministrant później chęć bycia zwyrodnialym pedofilem..... Który gwalci, zbirea kasę za wszystko co możliwe,a na koniec pada przed ołtarzem i udaje świętego!!! Ale Bóg widzi i bada ich serca kara będzie dostosowana do czynów.
Napisał: Mala dodano: 2019-05-18 12:46:44

Kapłani w naszej parafii są aktywni i otwarci. Nie są tymi kapłanami z artykułów o skandalach i problemach w Kościele. Są tymi, którzy faktycznie realizują swoje powołanie.Piszę tę notkę bo już mi zwyczajnie wstyd, że tak mało piszemy o tych dobrych kapłanach, którzy nikogo nie krzywdzą, a wytrwale służą wszystkim... Na chwałę Bogu i Kościołowi Świętemu.
Napisał: Maria dodano: 2019-05-19 08:16:23

Maria- pisz w swoim imieniu i nie naduzywaj slow,ze- cytuje: "mało piszemy o tych dobrych kapłanach, którzy nikogo nie krzywdzą, a wytrwale służą wszystkim... "- poniewaz z tym " wytrwale służą wszystkim" daleko przesadzilas. Kosciol katolicki nie wnosi nic pozytecznego dla Panstwa Polskiego,pelni role pqsozytnicza, sieje nienawisc, antysemityzm . dykryminuje mniejszosci seksulane.. itd., okrada majatki panstwowe, nie placi podatkow, wyludza majatki od prywatnych osob mie majacych ptomkow - po to,by wszystko przepsiywali na "dobroczynny" kosciola, naduzywaja przywilei politycznych i finansowych, ktore zapewnia im KONORDAT, nie rozliczaja sie z wydatkow finasowych z tytulu powyzszej umowy, znana jest tylko mala czesc oficjalnych wydatkow finansowych (mowie tu o ogromnych miliadrach zlotych),ktore przeznaczane sa na zbedne etaty dla duchownych oraz na wysokie emerytury, ktore sobie pasozyty w sukienkach wyplacaja- natomiast cos sie dzieje z cala suma pieniedzy i na jakie cele sa przeznaczane- nikt dokladnie nie wie- poniewaz rzadzacy w tym kraju- czytaj -piSS - nie zadaja do ksciola takich ropzliczen, jedna jest pewne ,ze pieniadze te nie sa przeznaczane na szlachtne cele - sa poprostu trwonione na wylaczne "potrzeby" kosciola- a Pansto Polskie ma z tego tylulu ogromne straty finansowe -corocznie juz od prawie 30 lat. Wiec prosze nie wmawiac nikomu ,ze katolicka instytucja koscielna pelni pozyteczna role w naszym kraju !!
Napisał: Baba dodano: 2019-05-20 14:44:00

@Rafał. Tak się działo bo SB zbierało materiały o księżach, jak coś wychodziło to mieli haka aby zmusić ich do współpracy. Nie byli pedofilami bo byli współpracownikami SB, ale byli współpracownikami SB bo byli pedofilami i robili wszystko aby dalej nimi bezkarnie być.
Napisał: Kamil dodano: 2019-05-21 11:50:47

Serdecznie dziekuje Szanownej Redakcji e- Grajewo za udostepnienie filmu !
Napisał: Baba dodano: 2019-05-24 01:53:42

Kaplani nie sluza bo za swoja robote dostaja pieniadze i dach nad glowa
Napisał: Miras dodano: 2019-05-24 22:58:31

Film jest wstrzasajacy- jestem dumny ,ze nie naleze do zadnej sekty religijnej- brzydze sie fanatyzmem, zaklamaniem , obluda i hypokryzja ! Trzymam kciuki za Pana Siekielskiego i cala druzyne , ktora wklada tyle trudu w walce z cala potega zboczencow w sutannie. Wierze, ze kiedys dokona sie przewrot i Polacy rozliacza sprawiedliwie instytucje koscielna za wszytkie krzywdy i grabieze jakiech dokonali i dokonuja nadal w kraju- dzialajac na szkode spoleczenstwa i Panstwa Polskiego. Nalezaloby zaczac od rozwiazania konkordatu, ktory chroni hirarchow kosielnych oraz stawia ich ponad prawem swieckim , ktorego nie przestrzegaja!
Napisał: Ateista dodano: 2019-05-25 00:20:59

Przypomnijcie sobie jak jeden proboszcz gral w pokera i to jeszcze z kim za czyje pieniadze od wiernych,
Napisał: katolik dodano: 2019-05-25 07:19:54

Pisowcy milcza- czyzby byli zaskoczeni - a moze w szoku po obejrzeniu filmu ?!
Napisał: Ateista dodano: 2019-06-01 22:55:52

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.