Prośba o pomoc i wsparcie

aktualizacja: 2019-04-30 21:09:36     nr wiadomości: 39110     przeczytano: 4818     Ilość komentarzy komentarze: 0

Stanisław Szleter, Wójt Gminy Grajewo zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich mieszkańców Gminy Grajewo o pomoc dla dwóch rodzin poszkodowanych na skutek pożaru jaki miał miejsce  24 kwietnia 2019 r. w miejscowości Ciemnoszyje.

Do pożaru stodoło-obory doszło 24 kwietnia br. ok. godziny 16:00 na jednej z prywatnych posesji  w miejscowości Ciemnoszyje. Akcję dodatkowo utrudnił silny wiatr, który rozniósł żywioł 100 m. dalej na kolejną stodołę znajdującą się na sąsiedniej posesji. Dzięki szybkiej reakcji straży pożarnej i mieszkańców wsi z płonącej stodoło-obory udało się uratować ok. 40 sztuk bydła mlecznego, oraz ocalić budynek mieszkalny. Niestety w wyniku pożaru budynki gospodarcze na obu posesjach uległy całkowitemu zniszczeniu, a wraz z nimi całoroczne plony, zapasy paszy i ściółki dla zwierząt oraz maszyny rolnicze. Obie rodziny poniosły ogromne straty materialne, stanęły przed obliczem konieczności odbudowy budynków gospodarczych oraz zabezpieczenia siana i słomy, co jest niezbędne do dalszego utrzymania hodowli bydła. Wstępnie straty oszacowano na kwotę blisko miliona złotych.

Gorąco apeluję, licząc na społeczną solidarność mieszkańców naszej Gminy i proszę wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym, zarówno w formie rzeczowej jak i finansowej, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem. Bardzo pomocna jest zarówno pomoc finansowa, jak też rzeczowa w postaci: paszy i ściółki dla bydła i materiałów budowlanych – zwraca się Wójt.

 Wszyscy, którzy mogą przekazać wsparcie rzeczowe w postaci siana, słomy oraz materiałów budowlanych, proszeni są o kontakt z rodzinami poszkodowanymi, lub sołtysem wsi Ciemnoszyje. Więcej informacji oraz kontakt do rodzin poszkodowanych w pożarze można uzyskać w Urzędzie Gminy Grajewo, pok. nr 10.

Wójt Gminy Grajewo wszystkim darczyńcom, którzy przyczynią się do pomocy przesyła szczególne wyrazy wdzięczności w imieniu osób rodzin poszkodowanych oraz własnym. Z góry dziękuje za każdą formę pomocy.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.