System ACADEMICA

aktualizacja: 2019-03-16 11:47:15     nr wiadomości: 38718     przeczytano: 4528     Ilość komentarzy komentarze: 0

Nowa wersja systemu ACADEMICA 

            Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie już od trzech daje swym użytkownikom możliwość korzystania z sieci Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych (CWPN) ACADEMICA, a tym samym zapewnia swoim czytelnikom dostęp do najnowszych wydawnictw naukowych w formie cyfrowych wypożyczeń międzybibliotecznych. Cyfrowa wypożyczalnia ACDAEMICA powstała z myślą o ułatwieniu dostępu do zasobów naukowych. Znajdziecie tu Państwo podręczniki akademickie, publikacje naukowe, czasopisma naukowe z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest to bardzo przydatne narzędzie do poszukiwań publikacji dla naukowców, studentów, badaczy, historyków, pasjonatów i innych zainteresowanych. 
 
            Pod koniec 2018 roku Biblioteka Narodowa wprowadziła istotne zmiany w systemie ACADEMICA. Liczne udogodnienia maja sprawić, że korzystanie z cyfrowej wypożyczalni będzie prostsze, bardziej efektywne i mniej obciążone biurokracją. Wśród najistotniejszych zmian, jakie zaszły w systemie warto wspomnieć o uproszczonej procedurze rejestracji nowych użytkowników (brak pobierania oświadczeń w formie papierowej), ponadto użytkownik może korzystać z systemu z konta instytucjonalnego (nie trzeba zakładać kont indywidualnych). Istnieje możliwość zakładania kont użytkownikom niepełnoletnim (do tej pory musiały być to wyłącznie osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych). Zmiany w systemie ACADEMICA dostosowane są do obowiązujących przepisów o ochronie danych osobowych.

            W celu skorzystania z usługi zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych BCK w Szczuczynie przy ul. Łomżyńskiej 11. Pracownikami biblioteki uprawnionymi do administrowania Cyfrową Wypożyczalnią Publikacji Naukowych ACADEMICA w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie są Anna Wojsław i Janusz Siemion. Szczegółowe informacje oraz regulamin korzystania z systemu ACADEMICA znajdują się w siedzibie Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie.

 
 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.