"Uczelnie w powiecie"

aktualizacja: 2019-03-07 09:51:15     nr wiadomości: 38610     przeczytano: 779     Ilość komentarzy komentarze: 0

W dniu 6 marca 2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Grajewie po raz trzeci odbyły się prezentacje edukacyjno-doradcze „Uczelnie w powiecie”. Organizatorem tej cyklicznej imprezy jest dwutygodnik „Wieści Podlaskie”. Patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Grajewski.

Ideą imprezy jest dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych, głównie maturzystom, wyczerpujących informacji o warunkach i możliwościach kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły średniej. Wybór kierunku studiów wyższych jest bardzo ważną decyzją w życiu każdego maturzysty. Decydować może bowiem o całej jego dalszej drodze zawodowej. Nie każdy ma jednak czas i możliwości finansowe, by odwiedzać uczelnie wyższe podczas organizowane przez nie dni otwartych. Jest to cenna inicjatywa umożliwiająca młodzieży, zwłaszcza tej z terenów wiejskich i małych ośrodków miejskich, porównanie w jednym miejscu jak największej liczby kierunków i warunków kształcenia, nie tylko poprzez informacje zawarte w folderach i broszurach, jakie obecne były na wszystkich stoiskach, ale także rozmowę ze studentami i pracownikami uczelni wyższych.

W tym roku swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało 12 uczelni nie tylko z regionu, ale z całego kraju. Jako najlepsze stoisko prezentacji uznano ofertę Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Wyróżniona uczelnia otrzymała puchar Starosty Grajewskiego, który wręczył Tomasz Cebeliński Wicestarosta Grajewski.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.