wtorek, 19 marca 2024

Z kraju i ze świata

Afera w KNF

Dziś rano (14XI) do siedziby KNF weszli agenci CBA. Jak informował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, funkcjonariusze mają zabezpieczyć dokumentację na potrzeby śledztwa.

13 listopada  w prasie ukazał się artykuł pod tytułem "40 milionów i nie będzie kłopotów". Jego tematem jest rozmowa, w której szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski miał zaoferować układ właścicielowi Getin Noble Banku Leszkowi Czarneckiemu. Ten ostatni twierdzi, że w zamian za przychylność szef KNF oczekiwał zatrudnienia wskazanego prawnika z wynagrodzeniem w wysokości około 40 milionów złotych. W rozmowie pojawił się także wątek Zdzisława Sokala - prezesa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i przedstawiciela prezydenta Andrzeja Dudy w KNF. (http://www.tvn24.pl)

 

Oświadczenie UKNF 

W związku z licznymi pytaniami kierowanymi przez media Urząd KNF informuje, że Komisja Nadzoru Finansowego oraz obsługujący ją Urząd Komisji Nadzoru Finansowego funkcjonują nieprzerwanie oraz bez zakłóceń, realizując swoje ustawowe zadania. 

Polski sektor bankowy jest stabilny, wiarygodny, wypłacalny, rentowny i płynny. Urząd KNF na bieżąco monitoruje ryzyko w systemie bankowym jako całości i poszczególnych jego podmiotach i w razie konieczności podejmuje stosowne działania zapobiegawcze i prorozwojowe. UKNF przypomina, że środki zdeponowane zarówno w bankach jak i w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości 100 000 euro. 

 

 

Marek Chrzanowski błyskawicznie pożegnał się ze stanowiskiem przewodniczącego KNF po ciężkich oskarżeniach o korupcję, ale do końca roku zachowa swoje wynagrodzenie. Zarabia około 33 tys. zł brutto miesięcznie.

 

Lista ostrzeżeń publicznych KNF

źródło: https://www.money.pl/gospodarka/

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.